taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7699
Euro
7.3253
Altın
1658.45
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.788
Bitcoin
49260.2

İzmir’in stat sorunu haftaya çözülüyor

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç İzmir'de yapılması planlanan statları inceledi..


Whatsapp ile paylaş

İzmir’in stat sorunu haftaya çözülüyor

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir'deki Alsancak Stadı ile yapılması düşünülen Göztepe ve Karşıyaka statlarının arazilerinde incelemelerde bulundu.

Kılıç, İzmir'de yapılacak Karşıyaka ve Göztepe statlarının yerlerini gezdi. Ayrıca depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle kapatılan Alsancak Stadları’nın don durumu hakkında bilgi aldı.

KARŞIYA VE GÖZTEPE STATLARI YAPILACAK

İncelemelerinin ardından, açıklama yapan Bakan Çağatay Kılıç, “Sayın Başbakanımızın dediği gibi Karşıyaka ve Göztepe statları yapılacak. İzmir kamuoyu bize destek verdiği zaman ve yerel yönetim de bizim yanımızda olduğu sürece biz buradaki görevlerimizi zaten biliyoruz, yapmak istediklerimiz de zaten ortada, ona göre yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Göztepe ve Karşıyaka'da statlar için kendisine farklı bir yer talebinin ulaşmadığını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, "Öyle bir talepten haberdar değilim, bugün de öyle bir talep söylenmedi. Karşıyaka Başkanı da oradaydı, beraberce gezdik. Herkes orada olmasını istiyor, kamuoyunun o noktada bir isteği var" diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç, Alsancak Stadı için verilen bir rapor olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti: "Stadın yapısının uygun olmadığı yönünde bir rapor mevcut, gerçekten fiziksel yapısı yıpranmış. Ben mühendis değilim ama verilen raporda ömrünü doldurduğu görünüyor. Biliyorsunuz, stattaki İl Müdürlüğü de boşaltıldı, çalışmalarımızı değerlendireceğiz." Öte yandan İzmir’deki statların yeri konusundaki kararın önümüzdeki hafta içerisinde verileceği öğrenildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir