taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34635
6.1033
1221.3365
93616.45
210.161

İzmit’te inşaatlar yakın takipte

İzmit Belediyesi, şehirdeki kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için çalışıyor.

İHA | 05.06.2018 - 08:21..

Belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, inşaatları iskan aşamasına gelene kadar sık sık denetleyerek plan ve projeye aykırı yapılaşmanın önüne geçmiş oluyorlar.

"KURALLARA UYGUN YAPILAŞMA SAĞLANDI"

Yetkililer, inşaatların her aşamasının yakından takip edildiğini ifade ederek, “Bir ay içinde 125 inşaatta projeye uygunluk, beton durumu kontrol edilerek kural dışı yapılaşma içinde olanlar uyarılarak kurallara uygun yapılaşma yapmaları sağlandı.” dediler.

İzmit’te inşaatlar yakın takipte

ETÜT RAPORU ONAYLANDI

Bu arada yine İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Zemin Birimi tarafından inşaat yapılacak alanlarda zemin kontrolleri yapılıyor.

İlgililer planlanan yapılar ile ilgili jeoloji ve jeofizik mühendislerince yerinde zemin araştırması yapıldığını ifade ederek, “Birimimizce parsele ait zemin durum belgesi düzenlenmekte, yine parseller için hazırlanan zemin etüt ve zemin iyileştirme raporları gerekli incelemenin ardından onaylanmaktadır. Yılbaşından beri 206 adet zemin araştırma kontrolü, 211 adet zemin durum belgesi, 205 adet te zemin etüt raporu onaylanmıştır.” diye konuştular.

İzmit’te inşaatlar yakın takipte

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)