taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9327
6.5442
1493.41
94794.41
283.981
49106.8

Juan Guaido, İsrail'in desteğinden memnun

Venezuela'da kendini ülkenin geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, İsrail'le ilişkileri düzeltmek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

AA | 12.02.2019 - 13:56..
Whatsapp ile paylaş

İsrail'in "Israel Hayom" gazetesine konuşan muhalif lider Guaido, Venezuela ile İsrail arasındaki ilişkilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Guaido, ülkesindeki Yahudi toplumunun "çok aktif" olduğunu ve Venezuela toplumuna "büyük katkı" sağladığını dile getirdi.

"İSRAİL'LE İLİŞKİMİZ DORUKLARDA"

Ülkesinin Tel Aviv ile olan ilişkilerine değinen Guaido, "İsrail'le ilişkilerimizi düzeltmek için çalışmalara başladık. İsrail ile ilişkilerin istikrara kavuşturulması için yürütülen sürecin, dorukta olduğunu bildirmekten dolayı çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Juan Guaido, İsrail'in desteğinden memnun

Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun, 23 Ocak'ta kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan etmesinin ardından, Filistin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamayla, Filistin'in Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun yanında olduğu mesajı verilmişti.

NETENYAHU, GUAİDO'YU TANIDIĞINI AÇIKLAMIŞTI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise ülkesinin Guaido'yu, Venezuela'nın "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını duyurmuştu.

Eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, İsrail'in 2008-2009'da Gazze'ye düzenlediği geniş çaplı saldırılara tepki göstererek, Filistin'e desteğini açıklamıştı. Mevcut Devlet Başkanı Nicolas Maduro da eski Devlet Başkanı Chavez'in izinden giderek, Filistin'in yanında yer alan politikalar izledi.

Juan Guaido, İsrail'in desteğinden memnun

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir