taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7457
Euro
7.3009
Altın
1619.05
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.893
Bitcoin
46152.25

Kaçırılan Etiyopya uçağını İsviçreliler takip etmedi

Etiyopya Havayolları'nın Addis Ababa-Roma seferini yapan yolcu uçağı kaçırılmıştı. Önce Fransız hava sahasına giren uçak, daha sonra İsviçre hava sahasına girdi. İsviçre Hava Kuvvetleri, kaçırılan uçağı mesai saati dışında olması gerekçesiyle takip etmedi.


Whatsapp ile paylaş

Kaçırılan Etiyopya uçağını İsviçreliler takip etmedi

Kaçırılan Etiyopya uçağını İsviçreliler takip etmedi

Etiyopya Havayolları'nın Addis Ababa-Roma seferini yapan ET 702 uçuş numaralı yolcu uçağı, İtalya'nın başkenti Roma'yı pas geçince kaçırıldığı anlaşıldı. Yolcu uçağını İtalyan Hava Kuvvetleri'ne bağlı iki jet takip etti.

İSVİÇRE'DEN GELEN CEVAP: MESAİ HENÜZ BAŞLAMADI

Uçak İtalya hava sahasını terkedip, Fransız hava sahasına girince Fransız Hava Kuvvetleri'ne bağlı jetler takibe devam etti. Uçak yerel saatle sabah 6 sularında İSviçre hava sahasına girdi. Fransız askeri yetkilileri işi İsviçre Hava Kuvvetleri'ne devretmek istedi. Ancak İsviçre Hava Kuvvetleri'nden gelen cevapta, ' Mesai henüz başlamadı. Sizi takibe bizim hava sahamızda da devam edin' denildi.

'İYİ Kİ FRANSIZLAR VAR. ONLAR BİZİ DE KORUYORLAR'

Bu açıklama ülke içinde tartışmalara neden oldu. İşviçreliler olayı traji-komik olarak niteleyerek "İyi ki Fransızlar var. Onlar 24 saat vatandaşlarını tabii bu arada bizi de koruyorlar" şeklinde yorumda bulundu. İsviçre Hava Kuvvetleri konuyla ilgili olarak, 'Jetler sadece mesai saatleri olan 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında görev yapar' açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir