taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5748
Euro
7.2458
Altın
1615.21
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.632
Bitcoin
42372.7
fuzulev

Kadıköy'de inşaat denetimleri artıyor

Kadıköy Belediyesi, çevrenin korunması, kentlilerin huzuru ve iş güvenliğini sağlamak için inşaatlarda denetimleri sıklaştırıldı.


Whatsapp ile paylaş

Kadıköy'de inşaat denetimleri artıyor

ev

Kadıköy Belediyesi, çevreyi korumak ve iş güvenliğini sağlamak amacıyla inşaatlardaki denetimlerini sıklaştırdı. Özel olarak tahsis edilen araçlarla denetim yapacak mühendisler, eksiklik tespit ettikleri inşaatlara ceza yazacak.

12 KİŞİLİK DENETİM EKİBİ KURULDU

Belediye, yoğunlaşan inşaat faaliyetleri üzerine 12 kişilik bir denetim ekibi kurdu ve inşaat denetimlerini gerçekleştirmeye başladı. Ekipler, 3 ayrı araçla kentteki şantiyeleri dolaşıp, inşaat faaliyetlerini denetleyecek. 3 aracın 2 tanesi ring halinde kentteki inşaat faaliyetlerini sürekli olarak takip edecek. Mühendisler, inşaatlarda iş güvenliği, inşaat kalitesi, inşaatın çevreye etkileriyle ilgili kurallara uyulup uyulmadığını rapor edip kayıtlara geçirecek.

KURALLARA UYMAYAN SORUMLULARA CEZA UYGULANACAK

Kurallara uyulmadığı tespit edilen inşaatlarda sorumlulara ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulanacak. Ayrıca sadece yıkımları denetlemesi için mühendis görevlendirildi.

2014 YILINDA TOPLAM 53 BİN TL CEZA UYGULNDI

Kadıköy Belediyesi verilerine göre kentte 2013-2014 yıllarında toplam 1438 bina yıkıldı, 805 inşaata ruhsat verildi. Geçen yıl inşaat işgali sebebiyle 78 inşaata toplam 53 bin TL para cezası uygulandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir