taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7647
Euro
7.3741
Altın
1654.5
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.04
Bitcoin
49859.89

Kadıköy'de seçmeni yönlendirmek için bildiri dağıttılar

Kadıköy'ün çeşitli bölgelerinde, yaklaşan yerel seçimlerde manüpilasyon uyarısıyla bildiriler dağıtıldı.


Whatsapp ile paylaş
Kadıköy'de seçmeni yönlendirmek için bildiri dağıttılar

Yaklaşan yerel seçimler öncesi partilerin propagandaları devam ederken, sosyal medya üzerinden seçmenleri yönlendirmeye çalışanlar da boş durmadı. 

"KENDİ KALEMİNİZLE İMZALAYIN"

Kadıköy'ün çeşitli semtlerinde, "Lütfen yayalım" uyarısıyla birlikte "Kendi kalemim ile imzalayacağım" denilmesi istenerek Kadıköy seçmeni yönlendirilmek istendi. Bildiride oy kullandığınıza dair atacağınız imzanızı, verilen kalemle değil kendi kaleminizle atmanız isteniyor. Gerekçe ise seçmene verilen kalemin sonradan silinebilir özelliği taşıması olarak gösteriliyor.

EĞİTİM DURUMU YÜKSEK İLÇE AMA..

Bu bildiri özellikle Kadıköy çevresinde dağıtılırken, son günlerde sosyal medyada da paylaşım rekorları kırdı. Kadıköy, eğitim durumu ve refah düzeyi hayli yüksek kademedeki insanlardan oluşmasına rağmen, hemen her seçim öncesi veya sonrası böyle garip olayların da merkezi olmaktan kurtulamadı.

HEM CHP'YE HEM TUNCAY ÖZKAN'A OY VERMİŞLERDİ

CHP'nin kalesi konumundaki Kadıköy'de önceki seçimlerde Tuncay Özkan da bağımsız aday olmuştu. 10 bin seçmen "hem CHP'ye hem Tuncay Özkan"a oy atınca 10 bin oy geçersiz kılınmıştı. Şimdi ise bu bildiri ile gündeme gelen Kadıköy'deki seçmenin ne yapacağı merak konusu. 

Kadıköy'de seçmeni yönlendirmek için bildiri dağıttılar

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir