taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7389
Euro
7.3269
Altın
1661.07
Borsa
94151
Gram Altın
360.301
Bitcoin
48400.81

Kadir Topbaş dar gelirlilere ev müjdesi verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KİPTAŞ Genel Müdürü'ne lüks binalar yapmaması için ricada bulunduğunu belirtti.


Whatsapp ile paylaş

Kadir Topbaş dar gelirlilere ev müjdesi verdi

Kadir Topbaş dar gelirlilere ev müjdesi verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, seçim çalışmalarına Silivri Meydanı'nda devam ederken yaptığı konuşmasında, Silivri'nin eski sorunlarına değindi.

'SİLİVRİ'YE METRO GETİRİYORUZ'

Topbaş, “Silivri’nin öncelikli sorunları yağmur suları, atık suları, al yapısı, suyu, içilmez su boruları, doğalgazı hepsini yenileyerek bir medeni şehir haline getirmeye çalıştık. Ayrıca Silivri’ye metrodan bahsediyoruz. Hayalleri yetişmez. Onların bu çapta düşünmeye kabiliyetleri olacağını zannetmiyorum. Biz de kendi imkanlarımızla metrolar yapıyoruz. Silivri’ye metro getiriyoruz, projelendirme yapıyoruz. Bu hatlar sayesinde Silivri’de oturan bir insanın şehir merkezine rahatlıkla gidebileceği bir sistemi düşünüyoruz.” diye konuştu.

'İLK ETAPTA 10 BİN KONUT'

KİPTAŞ Genel Müdürü'ne lüks binalar yapmaması için ricada bulunduğunu söyleyen Topbaş, “Bazı önemli yerleri para kazanmak için yap ama genel olarak dar gelirli insanların konut sahibi olmanın hayalini kuramayanlara kira öder gibi konut yapacaksın dedim. Birinci etapta 10 bin konut bunun bin yüz tanesini yakın zaman da başlatıyoruz ve arkası devam edecek.” dedi.

'BU SEÇİM BENİM İÇİN KARNE OLACAK'

2014 yılı seçiminin kendisi için son dönem seçimi olduğunu dile getiren Topbaş, “10 yıldan beri belediye başkanıyım. Başbakan'ın ustalık dönemi diye bahsettiği üçüncü döneme giriyorum. Hiçbir kula nasip olmayacak, İstanbul gibi bir şehirde başkanlık yapıyorum. Bu seçimler benim için bir karne olacak. Bu kadar zamandır bu şehre, gece gündüz demeden ekibimle çalışma yürüttük. Benim de son dönemim olan bu sandık başı benim için ayrı bir farklılık taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir