taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7705
Euro
7.324
Altın
1660.58
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.813
Bitcoin
49449.93

Kadir Topbaş Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışında konuştu

Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Biz ‘Marmaray, hızlı tren’ dedikçe onlar ‘fren fren’ diyorlar. Devamlı frene basanlar fren balatalarının bittiğinin, artık frenin tutmadığının farkında değiller” dedi.


Whatsapp ile paylaş

Kadir Topbaş Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışında konuştu

Kadir Topbaş Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışında konuştu

Marmaray ile metroyu birbirine bağlayan Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nün açılışı nedeniyle Yenikapı istasyonunda bir tören gerçekleştirildi. Törene; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılışa Üsküdar istasyonundan Marmaray’a binerek geldi.

''TARİHE TANIKLIK EDİYORUZ''

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Birlikte tarihe tanıklık ediyoruz. Marmaray ile Yenikapı-Taksim-Sarıyer’i buluşturacak olan önemli bir ulaşım ağının hizmete girmesinin önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Uzun mücadeleler verdik, ‘yaptırmayız’ diyenlerle, bizi UNESCO’ya şikayet edenlerle mücadele ettik. Bir ara bekletildi. Dünyanın ileri uzmanlarının verdiği raporlarla UNECSO’ya duruma anlattık. Bugünkü noktaya geldik” dedi.

''DÜNYADA BİR İLK''

Köprünün teknoloji harikası olduğunu söyleyen Topbaş, “Dünyada ilk uygulanan özelliklere sahip. Viyadüklerindeki betonarme ve çelik kısmı önemli bir mühendislik harikası. 90 derece açılabilen ve üzerinde istasyon bulunan önemli bir köprü. Dünyada bu özellikleri ile ilk olan bir köprü. İnanıyorum mühendislik fakültelerimiz bu çalışmaları yerinde inceleyerek bir teknolojik bilgi alacaklardır” diye konuştu.

''FRENİN TUTMADIĞINI GÖRECEKLER''

Konuşmasında CHP’yi de eleştiren Topbaş, “Biz ‘Marmaray, hızlı tren’ dedikçe onlar ‘fren fren’ diyorlar. Devamlı frene basanlar fren balatalarının bittiğinin, artık frenin tutmadığının farkında değiller” ifadelerini kulandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir