taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Kadir Topbaş'tan teleferik müjdesi -izle

Kağıthane’de esnaf ve vatandaşlarla buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Boğaz'a yapılacak teleferik hattının müjdesini verdi.


Whatsapp ile paylaş
Kadir Topbaş'tan teleferik müjdesi -izle

Twitter hesabından teleferik hattının görsellerini de paylaşan Topbaş, 15 dakikada Mecidiyeköy'den Altunizade'ye ulaşımı sağlayacak olan teleferik hattı için ihale aşamasına gelindiğini duyurdu.

Kadir Topbaş'tan teleferik müjdesi -izle

MECİDİYEKÖY-ALTUNİZADE ARASI TELEFERİK HATTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kağıthane'de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşlara hitap eden Topbaş, Kağıthane'den metroya binenlerin Mecidiyeköy- Altunizade arasına kuracakları teleferik hattı ile 15 dakikada Anadolu Yakası'na geçebileceklerini söyledi. Twitter hesabından İstanbul Boğazı Teleferik hattının görsellerini paylaşan Topbaş, Mecidiyeköy- Altunizade teleferik hattı için ihale aşamasına geldiklerini duyurdu.

İstanbul Boğaziçi Teleferik Tesisi

 

SAATTE 6 BİN YOLCU

Teleferik hattındaki kabinlerin 32 kişilik olacağını açıklayan Topbaş hattın sadece turizm açısından değil ulaşım açısından da önemli olduğunu belirterek saatte 6 bin yolcu taşınacağı bilgisini verdi.

15 DAKİKADA ANADOLU YAKASINA GEÇİŞ

Mecidiyeköy’den Altunizade’ye yapılacak teleferikle15 dakikada Anadolu yakasına geçebileceğini aktaran Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ferhat’ın Şirin’e olan aşkı gibi milletimize olan aşkımızdan Haliç’e dev tünel yaparak Boğaz’dan temiz su getirdik. Yapılan temizleme çalışmaları ve çevre yatırımlarıyla Haliç’in nasıl bir bataklıktan bir elmasa dönüştüğünü birlikte yaşıyoruz. Temizlenen denizi, dereleri, yemyeşil çevresi, müzeleri ve kültür alanlarıyla Haliç havzasını tarihi günlerine geri döndürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir