taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

Kadri Gürsel tahliye oldu

Cumhuriyet Gazetesi davasında tahliyesine karar verilen yazar Kadri Gürsel, dün gece yarısından sonra Silivri Cezaevi'nden ayrıldı.

DHA | 26.09.2017 - 02:02..
Kadri Gürsel tahliye oldu

Kadri Gürsel'i cezaevi önünde ailesi, yakınları, çalışma arkadaşları ve CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın da bulunduğu kalabalık bir grup karşıladı.

"SEVİNİLECEK BİR DURUM YOK"

Kadri Gürsel tahliyesinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Operasyon sırasında ve dava sürecinde bize verdikleri destekten ötürü herkese teşekkür ederim. Bize bir kez daha dayanışma nın ne kadar önemli olduğunu gösterdiler. Kamuoyu oluştuysa eğer bu sayede oluştu. Burda sevinilecek bir durum yok çünkü haksız yere mesnetsiz, asılsız suçlamalarla tutuklanan Cumhuriyet çalışanları söz konusu. Bu arkadaşlarımızın özgürlükleri ellerinden alındı" dedi.

Kadri Gürsel tahliye oldu VİDEO

EŞİYLE HASRET GİDERDİ

330 gün tutuklu kaldıktan sonra eşine ve sevdiklerine kavuşan Gürsel hasret giderdi ve mutluluk yaşadı.

Kadri Gürsel'in eşi Nazire Kalkan Gürsel de, buruk bir sevinç yaşadığını söyleyerek, "İçerdeki ve dışardaki bütün arkadaşlarım için ben bugün şunu söylüyorum, Adalet yerini buldu diyemem. Çünkü adalet yerini buldu diyecek bir dava değil bu" dedi. Kadri Gürsel ve onu karşılamaya gelenler Silivri Cezaevi önünde fotoğraf çektirdikten sonra cezaevinden ayrıldı.

Kadri Gürsel tahliye oldu

Kadri Gürsel tahliye oldu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)