taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.37
6.0888
1214.255
93296.84
210.571

Kağıthane'de dedektifleri bile şaşırtacak hırsızlık

İstanbul Kağıthane'de polis sandıkları kişiden kendilerini kelepçeleyip fotoğraf çekmesini isteyen iki kişi aynı kişi tarafından gasp edildi

DHA | 29.08.2017 - 13:20..

Deneyimli dedektifleri bile şaşırtan olay, 8 Ağustos 2017 tarihinde Maltepe'de devriye görevi yapan ekiplerin, sabaha karşı yolda yürüyen bir kişiden şüphelenerek durdurmasıyla ortaya çıktı. İsminin Ümit D. olduğu öğrenilen kişinin üzerinden bir cep telefonu çıktı. Şüpheli, telefonun tuş kilidini açacak şifreyi bilemeyince gözaltına alındı. Devreye giren Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler şüphelinin, silahlı yağma suçundan daha önceden 6 kez gözaltına alındığını belirledi.

Kağıthane'de dedektifleri bile şaşırtacak hırsızlık

"KELEPÇE TAKMAMI ONLAR İSTEDİ"

Tekrar sorgulanan Ümit D., kısa süre sonra işlediği suçu itiraf etti. Ümit D., bir kaç saat önce parkta tanıştığı  E.S. ve e E.Ç'nin kendisini polis sandığını, resim çektirmek için kendilerini kelepçemesini istediklerini anlattı. Ümit D.,  kelepçeyerek resimlerini çektiğini, daha sonra çözmesini istediğinde ise cep telefonu ve paralarını gasp ettiğini, onları da parkta bağlı tuttuğunu  söyledi. Bunun üzerine Kağıthane'de, Çeliktepe Mahallesi, İsmet İnönü Caddesi üzerindeki Metin Taşkın Parkı'na giden polis ekipleri, parkta göremedikleri  mağdurları, karakolda elleri kelepçeli dertlerini anlatmaya çalışırken buldular.

Durumun anlışılması üzerine ellerindeki kelepçeler çıkarılan E.S.(33) ile E.Ç.(32)  poliste verdikleri ifadelerinde şüpheli Ümit D.'den şikayetçi oldu.

Kağıthane'de dedektifleri bile şaşırtacak hırsızlık

"ARKADAŞLARIMIZA ŞAKA YAPACAKTIK"

Şüphelinin üzerinden bu kişilere ait cep telefonundan ise şüphelinin çektiği kelepçeli resimler çıktı. Poliste ifade veren  E.S. "Bize polis olduğunu söyledi. Biz de kelepçeli resimlerimizi çekmesini istedik. Arkadaşlarımıza gösterip şaka yapacaktık. Kelepçeleri bize taktı. Resim çektirdik. Sonra açmasını istediğimizde bizi tartaklayıp darp ederek cep telefonlarımızı ve cebimizdeki paraları alarak gitti. Kelepçeleri açtırmak için polis merkezine gittik. Ancak bize inanmadılar, bir yerden kaçtığımızı düşündüler." dedi.

Kağıthane'de dedektifleri bile şaşırtacak hırsızlık

TUTUKLANDI

Poliste işlemleri tamamlanan şüphemi Ümit D. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)