taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Kahramanmaraş'ta baba kız 31 yıl sonra kavuştu

Borçları yüzünden ailesi dağılan 57 yaşındaki Adnan Şair, 31 yıl sonra kızıyla buluştu.

İHA | 19.04.2019 - 13:33..
Whatsapp ile paylaş

İşsiz Adnan Şair, bundan sonra kanının son damlasına kadar kızının yanında olacağını söyledi.

Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen buluşma anında, duygusal anlar yaşandı.

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİ, AİLESİ EVİ TERK ETTİ

Kahramanmaraş’ta 1987 yılında evlenen Adnan Şair ile U.Ç.'nin, Fatma adını verdikleri bir kızları oldu. Düğün sonrası borçlarını ödeyemeyen Adnan Şair’in evindeki eşyalar, iddiaya göre borçlular tarafından alındı. Ekonomik sıkıntılar yüzünden genç çift arasında sık sık tartışma yaşanmaya başladı. Yaşadıkları ailevi sorunlara daha fazla dayanamayan U.Ç., 1 yıl sonra kızını da alarak evi terk etti.

İşsiz olan Adnan Şair de eşi tarafından terk edilip boşandıktan sonra Kahramanmaraş'tan ayrıldı.

Kahramanmaraş'ta baba kız 31 yıl sonra kavuştu

MUHTAR ARAYA GİRDİ: 31 YIL SONRA BÜYÜK BULUŞMA

Yeniden Kahramanmaraş’a gelen Adnan Şair, Onikişubat ilçesi Mevlana Mahallesi’ndeki ağabeyinin yanında kalmaya başladı.
Mahalle muhtarı Cuma Yalçın, yıllardır birbirlerini görmeyen Adnan Şair ve kızını buluşturmak için harekete geçti. Cuma Yalçın, Şair'in kızı Fatma G.'yi ve ailesini bularak muhtarlık binasına getirdi.

Kahramanmaraş'ta baba kız 31 yıl sonra kavuştu

BABA KIZIN DUYGUSAL ANLARI KAMERADA

Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen buluşma anında, duygusal anlar yaşandı. Baba ve kızı, ayakta durmakta güçlük çekti.

Baba kız 31 yıl sonra kavuştu

"KANIMIN SON DAMLASINA KADAR KIZIMIN YANINDAYIM"

Adnan Şair, babasının yardımıyla evlendiğini ve çeşitli borçları olduğunu belirterek, "Borçlar birikince alacaklılar eve geldi ve mobilya, büfe ve çeşitli eşyaları alıp gittiler. O yüzden kaynanam biraz kızmıştı. Boşandık. Durum sonrası ister istemez ailemden ve çocuğumdan ayrı kaldım. Memleketime gelecektim ve bana zarar verirler diye gelemedim. Bu buluşma sonrası ben kızıma söyledim, kanımın son damlasına kadar kızımın yanındayım. Bu durumda muhtarım bana çok yardımcı oldu ve ondan Allah razı olsun. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu buluşmayı benimle birlikte dostlarım da istedi ve buluşma gerçekleşti. Şu anda ben ağabeyimin yanında kalıyorum ve mağdur bir insanım ekonomik durumumuz kötü.” dedi.

MUHTARDAN ANLAMLI MESAJ

Baba sevgisinin her sevginin üzerinde olduğunu söyleyen Mevlana Mahallesi Muhtarı Cuma Yalçın ise “İnsanlar birbirini özlemesin, ayrı kalmasın. Birbirimize yardımcı olalım ve hayatı mutlu anlarıyla birlikte paylaşarak çoğaltalım. Temennim o dur ki, hiçbir evlat babasından ayrı kalmasın.  İnşallah bu durum insanların kalplerinin yumuşamasına vesile olur.” diye konuştu.

Kahramanmaraş'ta baba kız 31 yıl sonra kavuştu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir