taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8501
6.52
1484.83
97324
279.459
47914.34

Kahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulundu

Çobanlar tarafından bulunan nesli tükenmekte olan Kızıl Akbaba'nın ayağındaki halkadan, 1.600 kilometre uzaklıkta olan Sırbistan'ın Belgrat şehrinden geldiği tespit edildi.

DHA | 11.02.2019 - 21:06..
Whatsapp ile paylaş

Kahramanmaraş'ta çobanlar, boş arazide bitkin halde akbaba buldu. Yanına gittikleri akbabanın uçmaması üzerine yaralı olduğunu düşünen çobanlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü'ne durumu bildirdi. Bölgeye gelen ekipler, yaptıkları kontrolde  akbabanın nesli tükenmekte olan Kızıl Akbaba türünde olduğunu belirledi.

Kahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulundu

BELGRAT'TA HALKALANMIŞ

Yapılan kontrollerde, vücudunda herhangi bir kırık ve yara olmadığı belirlenen Kızıl Akbaba'nın ayağında bulunan halkadaki numaradan, 1.600 kilometre uzaklıkta olan Sırbistan'ın Belgrat şehrinden geldiği anlaşıldı.

Kahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulundu

Korumaya alınan ve yorgun olduğu için uçamadığı tespit edilen Kızıl Akbaba'nın, tedavisinin ardından doğaya bırakılacağı bildirildi.

Kahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulunduKahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulunduKahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulunduKahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulunduKahramanmaraş'ta Kızıl Akbaba bulundu
Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir