taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3913
6.1555
1224.08
91686.35
212.28

Kan davasında İyi Partili İlçe Başkanı vurularak öldürüldü

Erzurum'da kan davası yüzünden hayatını kaybeden İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz hakkında açıklama yapan Yıldırım, ölümün seçimle alakası olmadığını belirtti.

DHA | 24.06.2018 - 17:26..

Karaçoban ilçesinin Kopal Mahallesinde aralarında kan davası bulunan iki aile arasında silahlı kavga çıktı.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Olayda İyi Parti Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ile birlikte 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Yaralılar Erzurum' daki hastanelere kaldırıldı.

YILDIRIM'DAN AÇIKLAMA

Erzurum'dan gelen haber üzerine açıklamada bulunan Başbakan Binali Yıldırım, olayın uzun süredir süren husumetle alakalı olduğunu belirterek, "Seçimler ülkemiz ve milletimize hayırlı olsun. YSK'nın aylardan beri yaptığı hazırlıklar seçimin sukunet ve başarıyla geçmesinin sebebidir. YSK'nın üyelerine, sandıklarda görevli arkadaşlara, parti görevlilerine teşekkür ediyorum. Erzurum'daki vatandaşların ölümü seçimle ilgili değil. Uzun süredir süren husumetle alakalı." ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım: Erzurum'daki olay kan davası VİDEO

Kan davasında İyi Partili İlçe Başkanı vurularak öldürüldü

"HEPİMİZİ ÜZEN BİR HADİSE"

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini kaydeden Başbakan Yardımcısı Akdağ, "Hepimizi çok üzen bir hadise. Bugün saat 15.00 sıralarında, Karaçoban'ın Kopal Mahallesi'ndeki ilköğretim okulundaki oy kullanma alanında silahlı saldırı gerçekleşiyor. Olayın başlangıç sebebi, 5 yıl öncesinde iki aileden 2 kişinin öldürülmesi ile başlayan kan davası. Oy kullanma sonrasında iki ailenin mensuplarından karşı karşıya gelenler oluyor ve bir silahlı çatışma çıkıyor. Bunun neticesinde hayatını kaybedenler var. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. İşin bir başka üzücü tarafı ise sosyal medyada ya da bazı basın yayın organlarında birtakım kasıtlı haberler yayımlanmış olmasıdır. Bunun seçimle uzaktan, yakından alakası yok. Gücümüz yettiği kadar ailelerin bu meseleyi devam ettirmemesine gayret edeceğiz." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir