taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.648
Euro
7.269
Altın
1595.45
Borsa
89020.46
Gram Altın
341.338
Bitcoin
41881.87

Kanada Autoshow 2015 başladı

Dünyanın ve Kuzey Amerika’nın en büyük otomobil fuarlarından olan Kanada Autoshow başladı. Fuarda Subaru Legacy yılın binek otomobili seçilirken, Ford F-150 de yılın pikap kamyoneti oldu.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Kanada Autoshow 2015 başladı

Toronto Metro Convention Center salonlarında düzenlenen fuarın medya sunum gününde bir araya gelen sektör temsilcileri ve gazeteciler, Kanada Otomobil Muhabirleri Derneği (AJAC) tarafından seçilen 2015 yılının otomobillerini açıkladı.

Kanada Autoshow 2015 başladı

2015 YILININ EN İYİSİ

Buna göre binek araç türünde Subaru’nun Legacy modeli ile pikap kamyonet kategorisinde Ford’un F-150 modeli araçlar 2015 yılının en iyisi seçildi.

Fuarın açılış törenine ise Ford pavyonu ev sahipliği yaptı. Ford Motor Co. Başkanı Joseph Hinrichs burada yaptığı konuşmada, yeni Ford GT modelinin Kanada’nın Markham bölgesindeki tesislerinde Multimatic şirketiyle birlikte üretilerek dünyaya satılacağını duyurdu. Kanada otomotiv pazarının ilk kez 1000 CC’lik otomobillerle tanışacağını söyleyen Joseph Hinrichs, yeni Ford Fiesta 1000 CC otomobillerin bu yıl Kanada’ya geleceğini bildirdi. Hinrichs, insansız otomatik araçlar, araçların içinde sürücüsü olmadan ve dışarıdan bir düğmeyle kendi kendini park edebilen teknolojiler üzerinde çalışmalar yaptıklarını anlattı. Hinrichs, bu teknolojilerin önümüzdeki yıllarda daha da artacağını belirtti.

Kanada Autoshow 2015 başladı -GALERİ

Kanada Autoshow 2015 başladı

TEKNOLOJİ ÖN PLANA ÇIKTI

Kanada Autoshow’da bu yıl, otomobillerin görünümlerine yansıyan dizayn değişikliklerinden ziyade, teknolojik değişim ve yenilikler ön plana çıktı. Ford’un akıllı sistem kullanımını artırması, Toyota’nın tek kişilik, üç tekerlekli, tam olarak elektrik ile çalışan i-Road modeli, ileri GPS sistemleri, cep telefonlarından araçlara ulaşabilme, kaza önleyici sensörler gibi yenilikler fuarda dikkati çekti.

Kanada Autoshow 2015 başladı

1,3 MİLYONLUK FERRARİ MODELİ

Kanada Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 1,4 milyon dolarlık Pagani Huayra, 1,3 milyon dolar değerindeki Ferrari Laferrari, MacLaren, Maserati ve Lamborghini büyük beğeni topladı. Bu arada Toronto’daki Humber ve Centennial Koleji de, otomotiv bölümü öğrencilerini fuara getirerek, katılımcı firmaların teknik ekiplerine ders verdi.

Kanada Autoshow 2015 başladı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir