taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7596
Euro
7.3625
Altın
1661.08
Borsa
94212.91
Gram Altın
360.649
Bitcoin
49445.4

Kanada'da donmuş gölde dev ponpon ısınma sığınağı

Winnipeg şehrinde her sene donmuş nehirde kayak yapan insanların ısınmaları için, Kanadalı firma RAW Design tarafından ponpona benzeyen ısınma sığınakları yapıldı.


Whatsapp ile paylaş

Kanada'da donmuş gölde dev ponpon ısınma sığınağı

Kanada'da donmuş gölde dev ponpon ısınma sığınağı

Tasarım firması RAW'un, Kanada'da Manitoba eyaletine bağlı  Winnipeg şehrinde her sene yapılan, 'Winnipeg Warming Hut' yarışmasında, donmuş nehirde kayak eğlencesi yapan insanlar için hazırladığı kısa süreli ısınma sığınakları dev ponponlara benziyor.

Kanada'da dev ponpon ısınma sığınaklarından görüntüler

DEV PONPONLARIN ADI: NUZZLES

Üstü, havuzda ve denizde kullanılan sünger malzemeyle kaplı, içleri boş alüminyum tüblerden oluşan sıradışı bu sığınak ponponlarının adı Nuzzles olarak belirlendi. Firma, ısınma amaçlı kullanılacak bir sığınak için öne sürülen bu değişik fikrin, organizatörleri de çok heyecanlandırdığını belirtiyor.

ÖZELLİKLE ÇOCUKLARIN İLGİSİNİ ÇEKTİ

İlhamını kürklerin özelliklerinden alan bu sığınaklar, esnek yapıları sayesinde oturma yada durma gibi değişik sebeblerle kullanılmak için değiştirilebiliyor. Ayrıca karanlıkta parlayan bu Nuzzle'lar, tasarımın izin verdiği şekilde kullanıcının değiştirebildiği ışık enstalasyonuna sahip. Özellikle çocukların çok ilgisini çeken ponponlar, değişik şeyler yapılabilme özelliği ile insanları kendine çekiyor. Üstüne zıplamak, uzanmak oturmak ve oynamak mümkün.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir