taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Kanada'dan Venezuela seçimlerine tepki

Ottowa yönetimi, Venezuela ile diplomatik ilişkiyi maslahatgüzar seviyesine indiriyor.

AA | 22.05.2018 - 12:00..

Nicolas Maduro

Kanada, Venezuela'da Nicolas Maduro'nun yeniden devlet başkanı seçilmesini "gayrimeşru ve anti demokratik" şeklinde nitelendirerek bu ülkeyle diplomatik ilişkilerini maslahatgüzar seviyesine indirme kararı aldı.

MADURO İSTEKSİZ DAVRANDI

Kanada Dışişleri Bakanı Chrystia Freeland, konuyla ilgili "Maduro rejimi, seçimlerin uluslararası demokratik özgürlük ve doğruluk standartlarını karşılamasını temin etmek için herhangi ciddi bir adım atmakta isteksiz davrandı." açıklamasını yaptı.

Freeland, Kanada'nın Caracas'ta bundan böyle maslahatgüzar seviyesinde temsil edileceğini ve ülkesinin aynı zamanda Venezuela ile askeri ilişkilere yasak getirdiğini kaydetti.

14 ÜLKE İLİŞKİLERE SINIR GETİRDİ

Kanada, pazar günü yapılan seçimlerden sonra Amerika kıtasında Venezuela ile diplomatik ilişkilerini sınırlayan 14 ülkeden biri oldu.

Venezuela Ulusal Seçim Konseyi Başkanı Tibisay Lucena, yaptığı açıklamada, seçimlere yüzde 46'nın üzerinde katılımın sağlandığını ve 8 milyon 300 binden fazla oyun sayıldığını belirtmişti. Lucena, 5 milyon 800 binden fazla oy alan mevcut Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun yaklaşık yüzde 68 oy oranı ile yeniden devlet başkanı seçildiğini bildirmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)