taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi

Türkiye'de yeniden etkisini gösteren soğuk hava dalgası birçok ilde okulları tatil etti.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi

Kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi

Kar yağışı nedeniyle Muş, Ağrı, Kars, Erzurumu, Ardahan, Bingöl, Bitlis ve Uşak'ta eğitime ara verildi, Uşak'ta, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personel idari izinli sayıldı.

KARS

Yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Kars merkezde, ilçelerinde ve köylerinde okullar yarın da tatil edildi. Kars'ın Sarıkamış ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle salı ve çarşamba günleri okullar tatil edildi.

AĞRI - ELEŞKİRT

Ağrı’nın Eleşkirt ilçe merkezinde ve köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi. MUŞ Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili oldu muş merkez ve tüm ilçelerde yarın okullar tatil edildi.

BİNGÖL - KARLIOVA

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 2 gündür etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının 70 santimetreye ulaştığı ilçe merkezinde okul öncesi, ilköğretim okulları ve liselerde eğitimin 2 gün tatil edilmesi kararlaştırıldı. Kar nedeniyle Bingöl-Erzurum karayolu ulaşıma kapanırken, yolda mahsur kalan bir otobüsteki yolcular karayolları ekipleri tarafından kurtarıldı. Borhane mevkisinde kara saplanan 2 kamyona ise ulaşmak için ekiplerin çalışması aralıksız sürüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili kar yağışı

 

BİTLİS

Yoğun kar yağışının devam ettiği Bitlis’te Valilik tatil kararı aldı. Bitlis Valiliği, Bitlis merkez ile merkeze bağlı köylerde yarın için ilk, orta ve liselerin tatil edildiğini bildirdi. Bitlis kent merkezindeki kar kalınlığı ise yaklışık 30 santimetreyi buldu. Kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü Güroymak'ta da ilçe merkezi ve bağlı köylerde okulların 2 gün süreyle tatil edildiği, hamile ve engelli kamu personelinin ise idari izinli sayılacağı bildirildi.

ARDAHAN - GÖLE

Ardahan’da gün boyu etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Göle ilçesinde okullar, yarın için 1 günlüğüne tatil edildi. İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir