taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8182
6.4764
1492.21
94896.23
279.185
46980.04

Karabük'te 80 kişi zehirlendi

Belediye tarafından kent meydanına kurulan indirim çadırında yedikleri tavuklu pilavdan zehirlenerek hastaneye başvuranların sayısı 19’u çocuk olmak üzere 80 kişiye ulaştı.

İHA | 23.02.2019 - 00:27..
Whatsapp ile paylaş

"Vatandaşa İndirim, Esnafa Destek" çadırı olarak kent meydanına kurulan indirim çadırında satılan tavuklu pilavdan zehirlenenlerin sayısı 80’e yükseldi. Yaşanan olay sonrası hastaneye gelerek konu hakkında bilgi alan Karabük Valisi Fuat Gürel sayının giderek artabileceğini, gerekli işlemlerin yapılması için ilgili birimlere gereken talimatları verdiklerini söyledi.

Karabük'te 80 kişi zehirlendi

ÇADIRDA DAĞITILAN TAVUKLU PİLAVDAN KAYNAKLI

Vali Gürel, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Safranbolu Devlet Hastanesine ve Medikar Hastanesine toplam 80 kişinin gıda zehirlenmesi şüphesi ile müracaat ettiğini belirterek, “Arkadaşlar hızlı bir şekilde tedavi süreçlerine başladılar. Şuana kadar Allah’a şükür bir sıkıntı yok. Tahminimiz, beyanlardan yola çıkarak esnaf günleri çadırında yedikleri tavuklu pilavdan kaynaklandığını düşünüyoruz. Şuan için sorun yok. İnşallah hızlı bir şekilde tedavilerini yapıp evlerine göndereceğiz. Şuan için durumu ağır olan yok. Genel hatları ile bir mide bulantısı, halsizlik var. Serumları takıldı, hızlı bir şekilde düzelme seyrine girildi” açıklamalarında bulundu.

Karabük'te 80 kişi zehirlendi

SATIŞ YAPAN ESNAF HAKKINDA İŞLEM YAPILACAK

Vali Gürel, en son olarak hastaneye başvuranların sayısının 19’u çocuk olmak üzere 80 kişi olduğunu söyledi.

Gürel, Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık’a tavuklu pilav satışı yapan şahıs hakkında işlem yapılması için gerekli talimatları verdi.

Karabük'te 80 kişi zehirlendi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir