taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3771
6.09675
1214.1315
93296.84
210.177

Karabük'teki orman yangını devam ediyor

Karabük'te kızılçam ormanında başlayıp henüz söndürülemeyen yangının, tren yolundaki ray sürtünmesinden çıktığı ihtimali üzerinde duruluyor.

DHA | 21.09.2017 - 09:28..

Karabük'te, kızılçam ormanında etkili olan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Söndürme çalışmalarına Karabük ile birlikte Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Bolu'dan gelen takviye ekipler de katıldı. Geniş bir alanda etkili olan yangın henüz kontrol altına alınamadı.

Karabük'teki orman yangını devam ediyor

YANGINI TREN YOLUNUN ÇIKARDIĞINDAN ŞÜPHELENİLİYOR

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, yangının tren yolunda raylarda demir sürtünmesinden çıkmış olabileceğini söyleyerek, "Büyük bir ihtimalle tren yolundan çıktı yangın. Biz Eflani İlçesindeki yangına gidiyorduk. Geride bir duman görüp durduk. Tren yolunda çıktığını gördük. Bu kesin bile diyebiliriz. Raylarda demir sürtünmesinden olabilir. Sigara izmariti olduğunu sanmıyorum." dedi.

Karabük'teki orman yangını devam ediyor

"DUMANDAN ZEHİRLENİRİZ ENDİŞEMİZ VAR"

Her noktada yangını tutmaya, kontrol altına almaya çalıştıklarını ifade eden Beşel, "Çevre illerimizden gelen arazözlerimiz ve çalışanlarımız var. Helikopterimiz sabah gün ışığıyla birlikte havadan müdahalesine devam edecek. Şu anda ne kadar bir alanın yandığını söylemek için erken. Bakmayın bu kadar geniş göründüğüne. İçinde yanmayan alan var. O daha sonra tespit edilir. İnşallah insan zayiatı olmaz. Çünkü çalışanlarımız var. 'Dumandan zehirleniriz' diye endişemiz var. Ters rüzgara dikkat etmek önemli. Bu yangını söndürdükten sonra soğutma çalışmaları sürecek. Her köke müdahale edeceğiz." diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)