taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1019
Euro
6.589
Altın
1618.64
Borsa
115642.04
Gram Altın
317.44
Bitcoin
58837.31

Karadeniz'de Arap yatırımı artıyor

Karadeniz’in yaylaları ve denizin eşsiz güzelliği, Arap turistler başta olmak üzere yabancıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

İHA | 25.12.2019 - 14:19..
Whatsapp ile paylaş

Muhteşem yeşilliğin mavi deniz ile buluştuğu Karadeniz’de, özellikle eşsiz yaylaları görmek isteyen Orta Doğu, Körfez, Kuzey Afrikalı turistler, ziyaret ettikleri bölgelerden gayrimenkul ve arsa yatırımlarına yöneliyor.

Bir yıl içerisinde yaklaşık 100 bin Arap turistin ziyaret ettiği Ordu’da, Arap turistlerin aldığı gayrimenkul satışları da giderek artıyor.

Karadeniz'de Arap yatırımı artıyor

YATIRIMLAR HIZ KAZANIYOR

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Karadeniz’in Arap turistler için bir potansiyel bölgesine olduğuna değinerek, gün geçtikçe yatırımların arttığını söyledi. Yüce, “Arapların bize ilgi göstermesinin sebebi, onlar için bizim bölgemiz bir potansiyel. Bizim bir yanımızda alabildiğine mavi deniz, diğer tarafında olabildiğine yeşillik. Yani dünyanın çok az bölgesinde görülen bir doğa harikası içerisinde yaşıyoruz. Araplar da çöl bölgelerinde yaşadıkları için bizim buralar onlar için ‘hayali bir cennet’ gibi. Bu nedenle de bizim bölgemize yatırım yapıyorlar. Gün geçtikçe Arapların yatırımları daha da hız kazanıyor." dedi.

Karadeniz'de Arap yatırımı artıyor

150'NİN ÜZERİNDE GAYRİMENKUL, 40 FINDIK BAHÇESİ

Yüce, "Yaklaşık şu anda 150’nin üzerinde bir gayrimenkul alımı gerçekleştirdiler. Özellikle Ünye ve Fatsa ilçeleri ağırlıklı olmak şartıyla, bunların içerisinde konut var, fındık bahçesi alan Araplar var, biraz daha önümüzdeki dönemde ilimiz daha güzel tanıtılırsa, Araplar ve dış yatırımcılar daha fazla gelecek. Arsa olarak da 40’a yakın fındık bahçesi satın aldılar." şeklinde konuştu.

Karadeniz'de Arap yatırımı artıyor

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir