taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

Karadeniz'in 30 yıllık uskumru hasreti sona erdi

Karadeniz'de 30 yıl sonra avlanan uskumru, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde balıkçı tezgahlarında kilosu 25 liradan yerini aldı.

AA | 06.09.2017 - 16:04..

Zonguldak'ta av sezonu açılmasıyla Alaplı Balıkçı Barınağı'ndan Karadeniz'e açılan balıkçı tekneleri, 30 yıl sonra Karadeniz'de avlanmaya başlanan uskumru ile döndü.

KİLOSU 25 LİRA

Balıkçı tezgahlarında palamutun yerini alan uskumru, kilosu 25 liradan en çok tüketilen balık oldu.

Karadeniz'in 30 yıllık uskumru hasreti sona erdi

Balıkçı Tuncay Yazgan yaptığı açıklamada, Karadeniz'de 30 yıl sonra uskumru çıkmasının balıkçıları mutlu ettiğini söyledi. Tezgahlarda palamudun yerini uskumrunun aldığını ifade eden Yazgan, şöyle konuştu:

"YEMESİ DAHA LEZZETLİ"

"Alaplı'da balıkçı tezgahlarında şu an en çok tüketilen balık uskumrudur. Yaklaşık 30 yıldır Karadeniz'den uskumru avlanamıyordu. Karadeniz'e açılan balıkçılar bol miktarda uskumru ile kıyıya dönüyorlar. Balık sezonun açılmasıyla tezgahlarda palamut bolluğu yaşanırdı. Ancak bol miktarda avlandığı için vatandaş da uskumruyu daha çok tercih ediyor. Uskumru'dan kilograma 6 tane giriyor. Yemesi palamuttan daha lezzetli bir balık."

Karadeniz 30 yıl sonra uskumruya kavuştu- GALERİ

Karadeniz'in 30 yıllık uskumru hasreti sona erdi

Balık pazarına gelen Recep Öztürk de balıkçı tezgahlarında uzun yıllardır uskumru göremediklerini belirterek, "Uskumru çok sevilen bir balıktır. Karadeniz'de avlanamıyordu. Tezgahlarda görünce hemen almak istedim." diye konuştu.

Karadeniz'in 30 yıllık uskumru hasreti sona erdi

Marmara'dan 40 yıl sonra uskumru çıktı haberi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)