taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3435
6.09725
1225.25
93124.97
210.187

Karaya çıkan caretta carettaya köpekler saldırdı

Mersin'in Anamur ilçesinde yumurtlamak için sahile çıkan caretta caretta türü deniz kaplumbağası, başıboş köpeklerin saldırısı sonucu öldü.

AA | 21.06.2015 - 17:02..

caretta

Sabah saatlerinde Anamur sahiline denize girmek için gelen vatandaşlar, başıboş köpeklerin, yumurtlamak için sahile çıkan deniz kaplumbağasına saldırdığını gördü.

KURTARILAMADI

Caretta carettayı köpeklerden kurtarmaya çalışan vatandaşlar, durumu gönüllü takipçi Ayşen Belpınar'a bildirdi. Olay yerine gelen Belpınar, Anamur Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlilerine haber verdi. Bir taraftan da yaralı kaplumbağanın ölmemesi için üzerine deniz suyu döktü. Tüm çabalara rağmen ölen caretta caretta, uygun bir yere gömülmek üzere yetkililerce kıyıdan alınıp götürüldü.

Karaya çıkan caretta carettaya köpekler saldırdı

Gönüllü caretta caretta takipçisi Belpınar yaptığı açıklamada, benzer bir olayın önceki gün yaşandığını belirterek yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.

Karaya çıkan caretta carettaya köpekler saldırdı

"YETKİLİLER BİR ŞEY YAPMADI"

Önceki gün aynı şekilde yaralanan kaplumbağayı Mersin'e gönderdiklerini ancak yaşamasının mümkün olmadığı için uyutulduğunu anlatan Belpınar, "Bu yaralama olayı ondan daha da beter durumda. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Elimden geldiğince ilgilileri haberdar ediyorum. Kaplumbağalara saldıran köpeklerin neden toplanmadığını da anlamıyorum. Bu saldırıları, biri siyah ikisi sarı üç köpeğın gerçekleştirdiğini yetkililere haber verdik. Buna rağmen yetkililer bir şey yapmadı. Daha ne kadar anaç kaplumbağanın ölmesini bekleyeceğiz" diye konuştu.

Karaya çıkan caretta carettaya köpekler saldırdı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)