taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9343
6.5461
1492.43
94635.35
284.127
49126.56

Kaş benzersiz güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Antalya'nın en güzel tatil yerlerinden biri olan Kaş'a yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor.

AA | 02.09.2018 - 15:11..
Whatsapp ile paylaş
Kaş benzersiz güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Kalkan Mahallesi sınırlarında yer alan, Kaş Belediyesince işletilen ve girişi ücretsiz olan plaja yol kenarındaki basamaklardan inilerek ulaşılıyor.

DÜNYANIN EN GÜZEL PLAJLARINDAN BİRİ

Suyunun açık yeşilden maviye doğru değişen benzersiz rengi, el değmemiş doğallığıyla dünyanın en güzel plajları arasında gösterilen Kaputaş, göz kamaştırıyor.

Kaş benzersiz güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Fethiye-Kaş yolunda seyahat edenler, çektikleri fotoğraflarda Kaputaş Plajı'nı fon olarak kullanarak poz vermeden geçmiyor.

Kaputaş Plajı'na turist ilgisi VİDEO

"TURİZM İSTENİLEN SEVİYEDE İLERLİYOR"

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'dan itibaren Kaş'ta turizmin istenilen seviyede ilerlediğini söyledi.

İlçede turizmin bayram tatilinde zirve yaptığını belirten Kocaer, "Akdeniz'in en güzel plajlarından Kaputaş, tüm turistlerin uğrak yeri oldu. Zaten dünyaca ünlü olan plaj, her geçen gün yerli ve yabancı turistlerin daha da çok ilgisini çekiyor. Ziyaretçilerin neredeyse tamamı plajdan memnun ayrılıyor." diye konuştu.

Kaş benzersiz güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Kaputaş'ta doğanın tahrip edildiği ve betonlaştığı gibi şikayetlerin olduğunu hatırlatan Kocaer, yapılan her şeyin ahşap, el işi ve kontrollü olduğunu dile getirdi.

Kaş benzersiz güzelliğiyle göz kamaştırıyor VİDEO

"KAPUTAŞ GÖKKUŞAĞI GİBİ ŞEKİL ALIR"

Kaş Belediyesi olarak turizme ve misafirlere hizmete devam ettiklerini anlatan Kocaer, şöyle konuştu: "Kaputaş, yaz ve kış tek renkte kalmaz. Beş renge kadar kademe kademe gökkuşağı gibi şekil alır. Kaputaş'ta bulunan kum, çakıl, kumsal tamamen doğaldır. Kaputaş'ta ilave en ufak bir çakıl tanesi yoktur. Burası doğal bir güzellik. Koyun Akdeniz'e bakışı ve renginin kanyonla bütünleşmesi, Kaputaş'ı ön plana çıkarıyor. Plajın üst tarafındaki yaban keçilerinin dolaşması da güzellik katıyor."

Kocaer, Türkiye'nin tanıtımı için birçok plaj bulunduğunu, Kaputaş'ın da bunlardan birisi olduğunu vurguladı.

Kaş benzersiz güzelliğiyle göz kamaştırıyor

İstanbul’dan tatile gelen Gökhan Yıldırım da Kaputaş'ı ilk kez gördüğünü ve daha önce bu kadar temiz deniz görmediğini ifade etti.

Kaputaş'ın kusursuz güzelliğe sahip olduğunu kaydeden Yıldırım, plajın Türkiye'de görülmesi gereken noktalardan birisi olduğunu dile getirdi.

Kaş benzersiz güzelliğiyle göz kamaştırıyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir