taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33185
6.0489
1338.495
101971.29
229.402

Katalanlar yine sokağa döküldü

Katalonya'nın bağımsızlık referandumu sonrasında tutuklanan Katalan liderlerin serbest bırakılması için protesto gösterileri düzenleniyor.

Haber Merkezi | 04.11.2017 - 11:41..
Whatsapp ile paylaş

İspanya Ulusal Mahkemesi, Belçika'da bulunan eski Katalan lider Carles Puigdemont ve 4 bakan hakkında Avrupa çapında tutuklama ve iade emri çıkarılmasına karar verdi.

Katalanlar yine sokağa döküldü

PUİGDEMONT AÇIKLAMA YAPTI

Bu olayın hemen ardından açıklama yapan Katalan lider Puigdemont, "İspanya'da siyasetin yargı üzerinde muazzam etkileri oluyor. İspanya'da adil ve tarafsız yargılanmak için yeterli güvenceler mevcut değil." değerlendirmesinde bulundu.

Katalanlar yine sokağa döküldü

KATALANLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Yaşanan karışıklığın ardından dün Katalanlar yine sokaklara döküldü. Protestocuların ellerinde 'Politikacılara özgürlük' şeklinde pankartlar vardı.

Halk; Katalan liderler, tutuklanan Jordi Sanchez ve Jordi Cuixart'ın serbest bırakılması için protesto gösterileri düzenledi.

Katalanlar yine sokağa döküldü

MADRİD HÜKÜMETİNİ PROTESTO ETTİLER

Binlerce kişi Girona'da bulunan Plaça del Vi Caddesi'nde ellerinde bayraklarla ve tezahüratlarla Madrid Hükümeti'ni protesto etti.

Protesto gösterileri sadece Girona'da değil aynı zamanda Katalonya Özerk Bölgesi’nin merkezi olan Barselona’da da yapıldı.

Katalanlar yine sokağa döküldü

ESKİ BAKAN 50 BİN EURO'YA SERBEST KALDI

Bu arada eski bakanlardan Santi Vila ise dün 50 bin Euro kefaletle serbest bırakıldı.

Katalanlar yine sokağa döküldü

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir