taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4654
6.1489
1204.67
91445.28
211.737

Katarlılar Sabah ve ATV'deki hissselerini devrediyor

Turkuvaz Grubu şirketlerinde hala yüzde 25 paya sahip olan Katarlı Lusail International Media, hisselerini Zirve Holding'e devrediyor.

12.09.2014 - 16:40..

sabah-atv

Sabah ve ATV varlıklarının; Çalık Grubu'ndan Zirve Holding'e devri sonrasında halen yayın kuruluşlarının sahibi Turkuvaz Grubu şirketlerinde halen yüzde 25 paya sahip olan Katarlı Lusail International Media, hisseleri devretme kararı aldı.

HİSSELERİNİN TAMAMINI ZİRVE HOLDİNG'E DEVRETTİ

Habertürk'ün haberine göre; Katarlı şirket, bugün Rekabet Kurumu'na başvurarak elindeki hisselerin tamamını Zirve Holding'e devredeceğini bildirdi.

REKABET KURUMU'NA YAPTIĞI BAŞVURU

Yapılan başvuru açıklamasında, "Turkuvaz Aktif Televizyon Prodüksiyon A.Ş. ile Turkuvaz Radyo TV. Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.'nin her birinin sermayesinin %25'ine tekabül eden hisselerinin tüm hak ve vecibeleri ile birlikte Lusail International Media Company tarafından Zirve Holding A.Ş.'ne devrinden ibarettir" denildi.

ZİRVE HOLDİNG YÜZDE 100 HİSSE PAYINI ELİNE GEÇİRMİŞ OLACAK

Böylece daha önce Çalık Grubu'ndan yüzde 75 hisseyi alarak hakim ortak olan Zirve Holding, Katarlıların elindeki yüzde 25 hisseyi de devralarak yüzde 100 hisse payını eline geçirmiş olacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)