taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3569
6.07565
1215.94
93486.87
209.399

Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye'ye getirildi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kayıp Astsubay Özgür Örs'ün Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.

05.01.2015 - 19:38..
Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye'ye getirildi

astsubay

Başbakan Davutoğlu, Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayın yurda getirildiğini bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, Twitter hesabından, Suriye sınırında görev yapan bir astsubaydan haber alınamamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MİT OPERASYONUYLA KURTARILDI

Davutoğlu, açıklamasında, "Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayımızı az önce ülkemize getirdik. MİT'in başarılı operasyonuyla yuvasına dönmekte olan askerimize, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Astsubayımızın ülkemize dönüşü nedeniyle milletimizin gözü aydın" ifadesini kullandı.

Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye'ye getirildi İZLE

SORUŞTURMA YAPILACAK

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç da Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin soruları üzerine "Bugüne kadar çok başarılı operasyonlarla yüzümüzü güldüren ve kendi görevini çok iyi bir şekilde yapan Milli İstihbarat Teşkilatımız, kıtasından bir süre ayrılan ve kendisinden haber alınamayan, irtibat kesilmiş bulunan Piyade Kıdemli Çavuş Özgür Örs'ü buldu, getirdi" dedi.

Bülent Arınç, "Elbette bir soruşturma yapılacaktır. Kendisinin vereceği bilgiler dahilinde bu irtibat kesilme olayının ne şekilde olduğu, kimler tarafından olduğu, nasıl cereyan ettiği konularını hep beraber öğrenmiş olacağız zamanı geldiğinde" diye konuştu.Kayıp astsubay Özgür Örs Türkiye'ye getirildi

4 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU

Kilis'teki sınır karakolunun komutanı Özgür Örs adlı astsubaydan, kaçakçıların peşinden gittiği perşembe gününden bu yana haber alınamıyordu. IŞİD'in, son bir ayda sınırı geçmeye çalışan 70 kişiyi yakalayan astsubayı, özellikle kaçırdığı iddia edilmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)