taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Kayıp Evrim'in babasından çelişkili ifadeler

Tokat Turhal'da 10 Temmuz'da yaylada kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim Atış'ın anne ve babası tutuklanırken, babanın farklı ifadeleri dikkat çekti.

DHA | 25.07.2018 - 09:16..
Whatsapp ile paylaş
Kayıp Evrim'in babasından çelişkili ifadeler

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan Dilek-Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan 3 yaşındaki Evrim Atış, 10 Temmuz Salı günü sabah saatlerinde kayboldu.

İddiaya göre Evrim, Yenisu Köyü Yaylası'ndaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış'ın peşinden gitti. Torununun peşinden geldiğini gören babaanne Satı Atış, çocuğu çadırda annesi Dilek Atış'a bıraktı. Evrim'i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1.5) ile oynarken gören Dilek Atış, ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca aile, komşulardan yardım istedi ve jandarmaya haber verildi.

Kayıp Evrim'in babasından çelişkili ifadeler

14 GÜNLÜK ARAMADAN SONUÇ ÇIKMADI

İhbar üzerine yaylaya, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. 14 gündür süren arama çalışmalarına komando birlikleri, JAK, AFAD ve UMKE ekipleri katıldı. Arama çalışmalarında, hassas burunlu iz takip ve kadavra köpekleri de kullanıldı. 70 bin metrekarelik alanda 14 gündür süren arama çalışmalarında küçük Evrim'e ait hiçbir iz bulunamadı.

Kaybolan Evrim'in anne-babası tutuklandı VİDEO

Kayıp Evrim'in babasından çelişkili ifadeler

BABA, "TRAKTÖRDEN DÜŞÜP ÖLDÜ" DEDİ

Öte yandan 2 gün önce gözaltına alınan ve dün gece tutuklanan Evrim'in annesi Dilek Atış ile babası Burhan Atış'ın ifadeleri de netleşmeye başladı. Arama çalışmalarının sürdüğü dönemde güvenlik güçleri ile temas halinde olan ve birkaç kez ifadesine başvurulan Burhan Atış'ın farklı ifadeler verdiği ortaya çıktı.

4 gün önce Burhan Atış'ın ifadesinde, "Kızım traktörden düşüp öldü, bende onu babamın mezarına gömdüm" şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Bunun üzerine ekiplerin, 1 yıl önce yaşamını yitiren Evrim'in dedesi Sadık Atış'ın Yenisu Köyü Mezarlığı'nda bulunan mezarı kazıldı. Ancak babanın verdiği ifadenin aksine, Evrim'e dair bir bilgiye rastlanmadı. Bir kez daha ifadesi alınan Burhan Atış'ın bu kez farklı yerler söylediği; daha sonra da ifadesini geri çekerek kızının nerede olduğunu bilmediğini söylediği, kaçırılmış olabileceği yönünde beyanlarını değiştirdiği ortaya çıktı.

Dilek Atış'ın da ifadesinde kızını en son çadırın önünde küçük kızı ile oynarken gördüğü, daha sonra çıktığında çadırın önünde olmadığını fark ettiği yönündeki ifadelerini tekrar ettiği öğrenildi. Ancak, bu ifadenin doğruluğu için 'yemin' etmediği ortaya çıktı.

Atış çifti, çelişkili ifadelerinin şüpheli bulunması üzerine savcılığın talebi ile sevk edildikleri mahkemede tutuklandı. Çift, dün gece Zile Cezaevi'ne konuldu.

Kayıp Evrim'in babasından çelişkili ifadeler

"OĞLUM ÖYLE BİR ŞEY ASLA YAPMAZ"

Evrim'in babaannesi Satı Atış ise oğlu Burhan Atış'ın, Evrim'in traktörden düşmesi sonucu öldüğü şeklinde savcılığa ifade verdiğini ve daha sonra ifadesini geri çektiğini söyledi. Oğlunun korktuğu için çelişkili ifadeler verdiğini, zor günler geçirdiklerini belirten babaanne Satı Atış, "15 gün oldu çocuk kaybolalı. Ortada bir cenaze de yoktur. Evrim'e mi yanayım, yoksa annesine ve babasına mı yanayım ? Benim çocuklarım 1 hafta önce köyde traktörle ekin biçiyorlardı. Herkese sorabilirsiniz. Oğlumun kafası bir kez dalmış ve söylemiş. Benim oğlum öyle bir şey asla yapmaz. Savcıya böyle bir şey söylemiş ama daha sonra kendisi yeniden ifadesini geri çekip 'özür dilerim' demiş. 'Kafam yerinde yoktu' demiş. Allah yardımcımız olsun. Bir an önce çocuğumuzu ya ölü ya da diri bulun bize teslim edin" dedi.

TUTUKLAMA KARARINA İTİRAZ

Bu arada, Dilek-Burhan Atış çifti hakkında tutuklama kararı çıkması yakınlarının tepkisine neden oldu. Evrim'in amcası Niyazi Atış, kardeşi ve gelinlerinin tutukluluk kararına itiraz edeceklerini söyledi. Mahkemenin kararına karşı bir üst mahkemeye bugün tutukluluğa itiraz başvurusu yapılacağı öğrenildi.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yaşanan gelişmelere rağmen, kendisine ait herhangi bir ize rastlanmayan küçük Evrem Atış'ı arama çalışmaları ise bölgede bu sabah yeniden başladı. İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri, yayla yakınlarındaki dere yatağında yeniden arama çalışması başlattı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir