taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7266
Euro
7.3143
Altın
1659.65
Borsa
94689.04
Gram Altın
359.37
Bitcoin
49170.83

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik oldu

7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili olabilmek için görevinden istifa eden Mehmet Özhaseki'nin yerine Mustafa Çelik Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

Ajanslar |
Whatsapp ile paylaş

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanını seçti. Bir meclis üyesinin mazeret bildirmesi nedeniyle 68 meclis üyesinin katıldığı başkanlık seçiminde, 68 üyenin 48'inin oyunu alan Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yıllık başkanlığına seçilmiş oldu.

MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN İSTİFA ETMİŞTİ

21 yıldır Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Özhaseki, geçen hafta 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili olabilmek için istifa etmişti. İstifanın ardından Büyükşehir Belediyesi'nde de yeni başkan seçimi için hazırlıklara başlandı. Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye başkanını seçmek için toplandı. 1 üyenin mazeret bildirmesi üzerine 68 meclis üyesi ile toplantı yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik oldu

Meclis'te MHP kanadı, el yazısıyla başkan adaylarının oy pusulasına yazılmasına itiraz etti. El yazısı ile meclis üyelerinin kıskaca alınacağını iddia eden MHP’liler, çarşaf liste oluşturulması ve isim karşısına işaret konulmasını teklif etti. Divan heyeti bu teklifi dikkate almadı. Daha sonra MHP, başkan adayının Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataç olduğunu duyurdu. Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ise belediye başkan adaylarının Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik olduğunu duyurdu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik oldu

68 OYUN 48'İ İLE BAŞKAN SEÇİLDİ

Daha sonra seçimlere geçildi. Seçimlerde 68 üye oy kullandı. Bir oy boş çıktı. 48 oyu Mustafa Çelik, 19 oyu Dursun Ataç aldı. Bu sonuçlara göre Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Mustafa Çelik oldu.

Seçimler sonrasında konuşma yapan Mustafa Çelik, “Ben Kocasinan Belediye Başkanı olmadan önce 8 kişilik ailenin reisi idim. Kocasinan Belediye Başkanı olunca 350 bin kişilik ailenin reisi oldum. Şimdi ise 1 milyon 300 bin kişilik bir alinin reisi oldum. Hizmetlerimiz ilçelerimizi kapsayan, dikey değil tamamen şehrin her bölgesinin hizmet alacağı yatay bir hizmet olacaktır.” dedi. Meclis üyeleri yeni başkanı kutladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik oldu

ENERJİ BAKANI DA TÖRENE KATILDI

Başkan Çelik, göreve seçilmesinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımıyla görevi Mehmet Özhaseki’den devraldı. Törende eski başkan, yeni başkana görevinde başarı dileklerinde bulundu.

YENİ BAŞKAN ESKİ BAŞKANI UĞURLADI

Kayseri'de yeni başkanın seçilmesinin ardından Mehmet Özhaseki Ankara'ya gitmek için şehirden ayrıldı. Mehmet Özhaseki'yi Kayseri Büyükşehir Belediyesi yeni başkanı Mustafa Çelik uğurladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik oldu

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir