taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7769
6.3704
1453.07
103770.06
269.721
50520.19

Kayseri'de 94 yaşındaki kadın kanseri yendi

94 yaşındaki Akkadın Kevser, bağırsaklarını tıkayan kanser kitlesi nedeniyle ameliyat oldu. Başarılı geçen operasyonun ardından hasta, sağlığına kavuştu.

İHA | 09.09.2019 - 14:56..
Whatsapp ile paylaş

Kayseri’de yaşayan ve 94 yaşında olan Akkadın Kevser, hem kanındaki değerlerin düşüklüğü hem de ağrı sebebi ile hastaneye başvurdu.

AMELİYATI BAŞARILI GEÇTİ

Yapılan tahliller sonucunda ise bağırsaklarını tıkayan bir kanser kitlesiyle karşılaşılan 94 yaşındaki kadın, başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu.

Kayseri'de 94 yaşındaki kadın kanseri yendi

AMELİYATININ ALTINCI GÜNÜNDE TABURCU OLACAK

Bir insanın bir gün bile yaşatılması için gereken her şeyin yapılması gerektiğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Fatih Mutlu, “Hastamız, 2 hafta önce kanında hemogrobin düşüklüğü nedeniyle bize müracaat etti. Neden düştüğünü araştırmak için yaptığımız tahlil ve tetkikler sonucunda da kalın bağırsağın giriş kısmını tıkayan büyük bir kitle gördük. Bölgeden aldığımız biyopsi sonucu kanser olarak çıktı ve daha sonra hastaya gerekli müdahaleyi yaptık. Hastamız bugün 6. gününde ve taburcu olacak. Hastamız özellikli bir hasta, çünkü 94 yaşında. Yaşının çok ileri olmasına rağmen, ameliyat sonra iyi bakılarak, kliniğinin iyi düzenlenmesiyle beraber 94 yaşında bu hastalığı atlattı. Ben bir insan 1 gün bile fazla yaşayacaksa gereken her şey yapılmalıdır. Bu tip ameliyatlarda hastanenin bundan sonraki bakımı güzel yapabilmesi lazım. Biz bu konuda çok iyiyiz. 94 yaşında hiçbir kanaması olmadan ameliyatımızı yaptık ve bakımları da çok iyi. Beraber çalıştığımız ve hastamızı emanet ettiğimiz ekip arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

"DERDİMDEN KURTULDUM ÇOK ŞÜKÜR"

Ameliyatı oldukça başarılı ve kanamasız atlatan 94 yaşındaki Akkadın Kevser ise doktorlarına teşekkür ederek, “Allah onlara ömür versin, yokluklarını göstermesin. Derdimden kurtuldum çok şükür.” ifadelerini kullandı.

Kanseri yenen Akkadın Kevser’in oğlu da başarılı geçen ameliyattan dolayı doktorlara ve sağlık ekiplerine teşekkür ederek, çok mutlu olduklarını söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir