taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.47685
6.19165
1202.35
92708.56
211.857

Kayseri'de canını hiçe sayan tabelacılar korkuttu

Kayseri’de bir apartmanın 4. katına tabela montajı yapan işçilerin, hiçbir güvenlik önlemi almadan çalışmaları yürekleri ağızlara getirdi.

27.11.2014 - 13:17..

tabela-kayseri

Türkiye’de, her yıl binlerce kişinin iş kazası nedeniyle hayatını kaybetmesinin en büyük nedenlerinden biri, iş güvenliğinin olmaması. Kayseri’nin merkez Kocasinan İlçesi'ndeki, bir apartmanın 4’üncü kat balkonunda, tabela montajı yapmak isteyen işçiler, kendilerince ’önlem’ alarak çalışmaya başladı.

BALKONDAN SARKITTILAR

Balkonun dış cephesinde matkapla delik açmak isteyen bir işçiyi, iki arkadaşı bacak ve belinden tutarak, balkondan sarkıttı. Çalışmalar sırasında, işçilerin güvenlik kemeri kullanmaması dikkat çekti. Diğer işçilerin de, herhangi bir güvenlik önlemi almaması tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

Kayseri'de canını hiçe sayan tabelacılar korkuttu

APARTMANDAN TEPKİ GELDİ

İşçilerin arkadaşlarının canını tehlikeye atarak çalıştığı sırada, yan apartmanda bulunan bir kişi "Ne olacak şimdi senin başına bir şey geldiğinde? Ayıp, adam gibi yapın işinizi" diyerek tepkisini dile getirdi.

Çevreden geçenler bu çalışmayı şaşkınlıkla izlerken, bazıları da cep telefonlarıyla bu korkutan çalışmayı görüntüledi. Ancak tepkilere rağmen işçiler, çalışmalarına devam etti.

Kayseri'de canını hiçe sayan tabelacılar korkuttu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)