taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5732
Euro
7.2294
Altın
1615.72
Borsa
89831.88
Gram Altın
342.845
Bitcoin
42407.59
fuzulev

Kayseri'de cennette yerin hazır dolandırıcılığı

Kayseri'de kendisini 'Hızır Aleyhisselam' olarak tanıtan kişi, "Cennette yerin hazır" dediği vatandaşın bin 350 TL parasını, cep telefonunu ve yüzüğünü alarak kayıplara karıştı.


Whatsapp ile paylaş

Kayseri'de cennette yerin hazır dolandırıcılığı

Kayseri'de cennette yerin hazır dolandırıcılığı

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ’’Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda; Cami-i Kebir’de öğle namazı kılan E.M.’nin yanına gelen şüpheli H.P.; salavat getirerek söze başladıktan sonra peygamberler döneminden, bu dönemlerde geçen kıssalardan bahsedip cennette yerinin hazır olduğunu, bunu evliyaların bildirdiğini, kendisinin Hızır Aleyhisselam olduğunu, cennetteki yerine karşılık öbür tarafta şu anda adına kurban kesildiğini, kesilecek kurban için para vermesi gerektiğini söyleyerek müştekiden bin 350 TL para, 1 adet cep telefonu ve 1 adet yüzük aldıktan sonra arkasına bakmamasını söyleyerek olay yerinden uzaklaşmıştır.'

ŞÜPHELİ YAKALANDI

Dolandırılan E.M.’nin vermiş olduğu eşkal üzerine ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesi şüpheli H.P yakalanmıştır. Adli mercilere sevk edilen H.P. serbest kalmıştır’’ denildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir