taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Kazakistan'ı karıştıran fotoğraf

Kazakistan'da bulunan bir şantiyede çekilen fotoğraf, Kazak halkını ayağa kaldırdı. Bir Arap işçinin sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf sonrasında Kazaklar, Arapları linç etti.

Haber Merkezi | 29.06.2019 - 18:48..
Whatsapp ile paylaş
Kazakistan'ı karıştıran fotoğraf

Mısırlı olduğu öne sürülen bir işçi, Kazakistan'da çalıştığı şantiyeyi biribirine kattı. Sosyal medya hesabından şantiye müdürü ile çektirdiği bir fotoğrafı paylaşan personel, bir sonraki gün Kazak işçiler tarafından az daha linç ediliyordu.

TEHDİTLERDEN SONRA KAÇTI

Mısırlı personel, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraf sonrasında Kazaklardan çok sayıda tehdit aldı. Bunun üzerine işi bırakarak şantiyeyi terk eden adam, fotoğrafı da silerek kaçtı.

Kazakistan'ı karıştıran fotoğraf

KAZAKLAR ARAPLARI LİNÇ ETTİ

Kimliği henüz belirlenemeyen Mısırlı şantiyeden kaçtı, ancak bu durum Kazakların öfkesinin dinmesine yetmedi. Şantiyeyi basan Kazaklar, aralarında çok sayıda Arabın da bulunduğu bir grup personeli öldüresiye dövdü.

Kazaklar Arap işçileri linç etti VİDEO

Acımasızca dayak adılan ve adeta işkence edilen personellerin görüntüleri de tıpkı fotoğraf gibi sosyal medya hesabından paylaşıldı. Olaya ilişkin soruştuma başlatıldı.

Kazakistan'ı karıştıran fotoğraf

ÖZÜR VİDEOSU YAYINLADI

Olayların başlamasına sebep olduğu öne sürülen fotoğrafın sahibi Mısırlı, kaçışından sonra bir özür videosu yayınladı. Videoda, fotoğrafta hiçbir art niyetin bulunmadığını açıklayan şahıs, hem çalışma arkadaşı hem de Kazaklardan özürt diledi.

Kazakistan'ı karıştıran fotoğraf

Mısırlı şahsın önce Moskova'ya, oradan da ülkesine kaçtığı öne sürülüyor. Kazakistan'ın Tengiz şantiyesinde meydana gelen olaylardan yaklaşık 14 yıl önce aynı yerde Türk çalışanları da Kazaklar tarafından darbedilmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir