taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7656
Euro
7.3749
Altın
1649.72
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.76
Bitcoin
49202.4

Kedisini öldüren gence para cezası kesildi

Kediyi işkenceyle telef ederken çekilen görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisine bin 756 lira idari para cezası kesildi.


Whatsapp ile paylaş
Kedisini öldüren gence para cezası kesildi

Kedisini öldüren gence para cezası kesildi

Eskişehir'de Osman Gazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Öğrencisi C. A'nın, iç organları dışarı çıkmış bir kedinin resimlerini kendi sosyal paylaşım hesabında paylaşarak yayınlaması üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eskişehir Şube Müdürlüğünce inceleme başlatılmış ve ikamet adresi tespit edilmişti.

Eskişehir'deki ikamet adresinde bulunamayan şahsın Bartın'a gittiği öğrenilmiş ve bunun üzerine Bartın Cumhuriyet Savcılığına başvurulmuş, Cumhuriyet Savcılığınca şahsın ifadesi alınarak Eskişehir Adliyesine gönderilmişti.

BİN 756 LİRA İDARİ PARA CEZASI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eskişehir Şube Müdürlüğü, üniversite öğrencisi C.A. hakkında, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 8. Maddesinin 2. fıkrasında yer verilen "Hayvanların, yaşadıkları sürece, tıbbi amaçlar dışında organ veya dokularının tümü ya da bir bölümü çıkarılıp alınamaz veya tahrip edilemez" hükmüne aykırı davranmaktan bin 756 lira idari para cezası uygulayacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir