taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5964
Euro
7.2521
Altın
1616.05
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.91
Bitcoin
42484.03
fuzulev

Kemal Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi - izle

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yerel TV'lerin ortak yayınından yaptığı açıklamasında, "Reza Zarrab haber gönderdi,konuşurum dedi" ifadelerini kullandı.


Whatsapp ile paylaş
Kemal Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi - izle

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sabah erken saatlerde yerel TV'lerin ortak yayınına katıldı. Hükümete sert bir şekilde eleştiren Kılıçdaroğlu,  partisinin kullandığı anket stratejisini anlattı. İçe dönük anketler yapıldığını vurguladı. "Benim cebimde anket yok. Biz başka türlü anket yapıyoruz. Kendi belediyelerimizin ve diğer belediyelerin performansını ölçerek anket yaptık." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi - izle

Kemal Kılıçdaroğlu: Reza Zarrab haber gönderdi - izle

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

'ZARRAB HABER GÖNDERDİ: KONUŞURUM'

"Başbakan özel uçağını gönderdi ve Vali'yi getirdiler. Ve o gece nüfuz etmeye başladılar olaya. Bu herkesin gözü önünce yapıldı. 'Paralel devlet var' diye yansıtılıyor. Ben ayakkabı kutusuna saklanan 4,5 milyon doları merak ediyorum. Yatak odalarındaki kasaları, içindeki paraları, para sayma makinelerini merak ediyorum.Bir bankanın genel müdürü parasını bankaya yatırmıyor da ayakkabı kutusunda saklıyor. İçerde tutuklu olan Zarrab var. Ona diyecekler ki ‘Konuşma seni çıkaracağız’ diye. Çünkü Reza Zarrab haber gönderdi ‘konuşurum’ diye.

'BENİM  CEBİMDE ANKET YOK'

Benim cebimde anket yok. Biz başka türlü anket yapıyoruz. Kendi belediyelerimizin ve diğer belediyelerin performansını ölçerek anket yaptık. Hangileri başarılı ise adayları saptadık. Ankara’ya da İstanbul’a da İzmir’e de Hatay’a da çok ciddi hazırlanıyoruz. Sonuçta takdir vatandaşın tabii. Karanlık tabloyu bütün vatandaşların değerlendirmesi lazım. Çok iyi adaylarımız var. Halka hesap vermeyi namuslu bilecekler. Bizi denesinler, görsünler. Temiz siyaseti, ahlaklı siyaseti görecekler.

'700 BİN LİRALIK SAATİ SANA GETİRİP VERİRLER MİYDİ?'

Tapelerden birinde yüzde 10 verdim bu işi aldım diyor. Benim duyarlılığımdan daha fazla Başbakan’ın duyarlı olması lazım. Sayın bakan sen bakan olmasan 700 bin TL'lik saati sana getirip verirler miydi diye sorması lazım…

'KENAN EVREN'E RAHMET OKUYOR'

Bu hükümet iktidar olmadan önce '3 Y ile mücadele edeceğiz' , 'Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele edeceğim' dedi. Kenan Evren de 12 Eylül'de pek çok yasak getirdi. Bu Kenan Evren'e rahmet okutuyor.

'FAS'TAN TÜRKİYE'DEKİ TV KANALINA MÜDAHALE EDİYOR'

Dün internete düştü. Fas’tan Türkiye’deki bir TV kanalına müdahale ediyor. Bahçeli konuşma yapmış. Fas’tan ‘neden o cümleleri koyuyorsunuz’ diye müdahale ediyor. Sen nasıl haberlere müdahale edersin? Ben Erdoğan Türkiye’nin en büyük gazete patronudur demiştim. Bütün gazetelere istediği sansürü uyguluyor.

'VEKİLE NASIL TUZLUK DER'

Yasama vekile tuzluk dedi. Dünyanın hangi ülkesinde bu var? Bu vekiller milletin oyuyla seçilmedi mi? Milletin oyuyla seçilen vekile hakaret edemezsiniz. Bizim partiden istifa edip onun partisine geçen de oldu. ‘Sen nasıl geçersin, vekillikten de istifa etmen gerekir’ dedi mi? Çifte standart olmaz.

'EKONOMİDE PANİK HAVASINI YARATAN ERDOĞAN'

Panik havasını yaratan Erdoğan. İş dünyasıyla ilgili hepimizin çok dikkatli olması gerekir. Karamsar tablo çizmek istemiyoruz. Bu ülkenin bilgi birikimi bu sorunları aşar. En son MB faizi arttırdı. Demek ki faiz lobisi orasıydı. Kimin kontrolünde? Erdoğan'ın…

'ŞANGAY BEŞLİSİ KİMDİR'

Rusya’dan gelen uçağı indirdiler, içinde mühimmat var diye. Rusya ile AB ile kötü olduk. ‘Şangay beşlisine bizi alın’ dedi. Şangay beşlisi kimdir? 1071’den beri yüzümüzü batıya dönmüşüz. Tam tersi bir istikamete Türkiye’yi götürüyorlar. Türkiye’yi bir diktatör yönetiyor."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir