taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye baskı rejimine doğru gidiyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, internet düzenlemesi ile MİT yasası üzerinden hükümeti ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eleştirerek, 'Türkiye baskı rejimine doğru gidiyor' dedi.


Whatsapp ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye baskı rejimine doğru gidiyor

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye baskı rejimine doğru gidiyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 'Şimdi yasaklarla mücadeleyi bırakın, Türkiye'yi yasaklar ülkesi haline getirdiler. Bütün dünya hükümeti izliyor. Türkiye baskı rejimine doğru gidiyor' diyerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün hükümetle pazarlık yaptığını ileri sürdü.

'TÜRKİYE İSTİHBARAT DEVLETİNE DÖNÜŞTÜRÜLMEK İSTENİYOR'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları;

"Demokrasi vatandaşın devletin baskısını en az hissettiği rejimin adı. Devlet, vatandaşı fişlerse, telefonlarını dinlerse, bu demokrasimize vurulmuş en büyük darbedir. Türkiye süratle bir istihbarat devletine dönüştürülmek isteniyor. Bu doğru değil. Eğer istihbarat ile devlet yönetilecekse vatandaşa ne söyleyeceğiz? Yasaklarla mücadele edeceğiz diye iktidar oldular. Şimdi yasaklarla mücadeleyi bırakın, Türkiye’yi yasaklar ülkesi haline getirdiler. Bütün dünya hükümeti izliyor. Türkiye baskı rejimine doğru gidiyor.

'HÜKÜMETLE PAZARLIK'

Sayın Cumhurbaşkanı daha önce attığı bir tweette ‘Sanal dünyaya kimse karışmasın, insanlar özgürce sörf yapsın’ demişti. Bunu söyleyen kişi internete yasak getiren yasayı imzalıyor. Hangisi doğru acaba? Siz gerçekten internete yasak getiriyorsanız ve bunu onaylıyorsanız, bir önceki yazdığınızı yazmayacaksanız. Onu yazıyorsanız, bu yasanın altına imza atmayacaksınız. Cumhurbaşkanlığı önemli bir makamdır ve Türkiye’yi temsil eder. Düşünce özgürlüğünün güvencesi olmalıdır. O makamda oturan kişi, gelen yasayı ya onaylar ya da geri gönderir. Hükümetle pazarlık yapmaz.

'ERDOĞAN İLE GÜL ARASINDA BİR DÜŞÜNCE PARALELLİĞİ VAR'

Anayasada da hükümetle pazarlık yapacaksınız diye bir şey yok. Pazarlık üzerine yeni bir yasa geliyor. MİT yasası geliyor, eski yasaya rahmet okutacak bir yasa. Sayın Erdoğan ile Gül arasında bir düşünce paralelliği var. Sayın Gül nasıl yargıya güvensizliğini ifade etmişse, Erdoğan da güvensizliğini ifade etmişti. Bugün geldiğimiz noktada bir istihbarat devleti yaratılmak isteniyor. 'Ben nasıl Türkiye'yi, vatandaşlarımı konuşamaz hale getirirm?'; bunun arayışı içinde."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir