taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4741
6.1523
1203.183
91445.28
211.858

Kıbrıs'ta iki lider Türk ve Rum çarşılarını gezdi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis, Lefkoşa'nın Türk ve Rum çarşılarını birlikte gezdi.

DHA | 23.05.2015 - 16:54..

kıbrıs

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis, Ada'da bir ilki gerçekleştirerek, başkent Lefkoşa'nın Türk ve Rum çarşılarını birlikte gezdi.

HER İKİ TARAFI DA ZİYARET ETTİLER

Her iki tarafı 45'şer dakika ziyaret eden liderler Türk ve Rum halkın büyük ilgisini çekti. Barış sloganları ve şarkılarıyla karşılanan liderlere nazar boncuğu, zeytin dalı ve çiçekler hediye edildi. Akıncı ve Anastasiadis, 1974'te bölünen kentin her iki tarafında Türk ve Rum esnafla sohbet etti.

Kıbrıs'ta iki lider Türk ve Rum çarşılarını gezdi

LOTO OYNADILAR

İki lider önce Lefkoşa Türk kesiminde Osmanlı döneminden kalan Büyük Han'ı ziyaret etti, Rum kesiminde ise, tarihi Faneromeni Kilisesi yanındaki cafeler bölgesine gitti. Liderlere Türk kesiminde Türk kahvesi ve ekmek kadayıfı, Rum tarafında ise, yine Türk kahvesi ve Kıbrıs içkisi Zvania ikram edildi. İki lider Lefkoşa Rum kesiminde loto da oynadı.

AKINCI VE ANASTASİADİS ORTAK AÇIKLAMA

Akıncı ve Anastasiadis, Rum kesiminde yaptıkları ortak açıklamada, gelecek nesillere Kıbrıs sorununu çözümsüz bırakmak istemediklerini ve en kısa sürede Ada'yı birleştirmeye kararlı olduklarını söyledi.

Kıbrıs'ta iki lider Türk ve Rum çarşılarını gezdi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)