taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5816
Euro
7.2517
Altın
1620.32
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.723
Bitcoin
41753.01
fuzulev

Kiev'de göstericiler Bakanlık binasını ele geçirdi

Ukrayna'nın Kiev kentinde hükümete karşı yapılan gösteriler devam ederken, göstericiler son olarak Sağlık Bakanlığı binasını ele geçirdi.


Whatsapp ile paylaş

Kiev'de göstericiler Bakanlık binasını ele geçirdi

Kiev'de göstericiler Bakanlık binasını ele geçirdi

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bu sabah parlamentoya doğru yürüyüşe geçen göstericilerle polis arasında çıkan çatışmalarda çok sayıda polis ve gösterici yaralandı.

GÖSTERİCİLER POLİSLE ÇATIŞTI

Erken saatlerde parlamentoya doğru yürüyüşe geçen göstericiler, polis barikatına takılınca polis ile çatıştı. Parlamento binasının çevresi ve bağlantı yollarında polisle göstericiler arasında çatışmalar yaşandı. Avrupa Meydanı üzerindeki barikatlarda bulunan lastikler yakıldı. Yüzleri maskeli bir grup, iktidardaki Bölgeler Partisi'ne ait binaya molotof kokteyli ile saldırdı. Parlamentonun yanındaki Marinskiy parkına giren göstericiler polisle çatıştı.

ERKEN SEÇİM KARARI ALINMASI İSTENDİ

Olaylarda, polis ses ve gaz bombası ile plastik mermi kullanırken, gösterciler polislere taş, ses bombası ve molotof kokteyli attı. Çatışmaların şiddetlendiği sırada açıklama yapan muhalefetteki Udar Partisi lideri Vitaliy Kliçko, Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç'in parlamento ve devlet başkanlığı için erken seçim kararı almasını istedi. Bu arada, muhalefet 2004 anayasasının yeniden kabulünü öngören değişikliklerin parlamentoya getirilmesi için iktidara öğleden sonraya kadar süre verdi.

BAKANLIK BİNASI ELE GEÇİRİLDİ, BAKAN KAÇTI

Bu çağrının yapıldığı sıralarda bir grup gösterici, Sağlık Bakanlığı binasına girdi. Göstericiler binayı ele geçirirken, Sağlık Bakanı arka kapıdan binayı terk etti. Bu sırada, güvenlik güçlerinin işgal edilen Bölgeler Partisi binasını geri aldığı haberi geldi. Olaylarda çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir