taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.3216
Altın
1664.59
Borsa
94268.37
Gram Altın
358.946
Bitcoin
49055.21

Kılıçdaroğlu: Artık Erdoğan'a Başçalan diyeceğim

Televizyonda bir canlı yayın programına katılan Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.


Whatsapp ile paylaş
Kılıçdaroğlu: Artık Erdoğan'a Başçalan diyeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu: Artık Erdoğan'a Başçalan diyeceğim

"BİZİ DENEYİN GÖRECEKSİNİZ"

Aysever'in CHP'den gösterilen sağcı adayları sorması üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyetten, demokrasiden yana olanların bir araya gelmesi lazım. Bizim güç birliği yapmamız lazım. Biz ülkenin bütün vatandaşlarından oy isteriz. Ben Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren değerli yurttaşlarıma defalarca seslendim. Yine de sesleniyorum. Yeni ve güzel bir Türkiye istiyorsanız oyunuzu CHP'ye verin. Bizi deneyin göreceksiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu'dan AK Partililer'e oy çağrısı

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Başbakan artık benim gözümde Başçalandır. Başbakan son kasetten sonra başbakan olarak kalamaz.

Hayatımda bu kadar yalan söyleyen ikinci bir siyasetçi görmedim. Senin bakanına 700 bin dolarlık saati kim verdi. Rıza Sarraf. 4 bakanı teslim aldı mı, aldı; rüşvet verdi mi verdi. Devletin sırrını Sarraf'a teslim etmediğini kim biliyor?

ÖZEL YETKİLİ MAHKEME KONUSU

Biz özel yetkili mahkemelerde görüşülen bütün davaların normal mahkemelerde görüşülmesi gerektiğini savunuyoruz. Bu görüşlerimizin arkasındayız. Masum insanların hapiste olduğunu biliyoruz. O davaların savcısı olan kimdi? Başçalan...

Bu davaların savcılığını başbakan savunamaz. Yolsuzluk olaylarında ise savcının yalan söyleyemeyeceğini biliriz.

"KASEDİM ÇIKARSA İSTİFA EDERİM"

Cemaat ile konuşma kasetim çıkarsa CHP Genel Başkanlığından ayrılırım. Ama böyle bir konuşma yok.

Başçalan ameliyat oldu, ben gidip sordum. İstifa etmesi gerekir. Ne izzel kaldı ne ikbal...

AKP, siyasal yaşamımızda önemli bir partidir. AKP grubuyla bunu yan yana getirmedim. AKP grubuna hep saygı ile yaklaştım. Hükümetin başındaki kişi ile AKP grubunu yan yana getirmem.

GÜL'ÜN MAKAMINA SAYGIMIZ VAR

Abdullah Gül'ün bulunduğu makama saygı duyarak eleştirilerime devam edeceğiz. Cumhurbaşkanı'nın da mevcut dikta oluşumunda sorumluluğu var. Bir ülke istihbaratla yönetilir mi? Cumhurbaşkanının hükümetle pazarlık yapma görevi yoktur.

"DELİLİN GAYRİ RESMİSİ OLMAZ"

Özel yaşamla ilgili görüntü ve ses kayıtlarını ahlaki bulmam. Ama devleti yönetmek üzere iktidar olup, devleti soyuyarsanız bunun delilinin resmisi gayrisi olmaz. ABD'deki Watergate skandalını düşünün, resmi dinlemeler miydi? Ses kayıtlarını yayınladık çünkü özel yaşamla ilgili değildi.

SAĞCI ADAYLAR KONUSU

Sağcılık sevdası falan değil. Cumhuriyetten yana olanların bir araya gelmesi lazım. Güç birliği yapmak lazım. Biz onun için beraberiz. Antakya Belediye Başkanı şu anda CHP'li. Özel kavgalara çok önem vermiyorum. CHP'nin tüzüğü belli, programı belli. Bunları kim kabul ederse başımızın üstünde yeri var. Biz bütün ülkenin yurttaylarından oy isteriz.

MUSTAFA SARIGÜL'ÜN BAŞKAN OLMASI

Yarın genel başkanlık koltuğunu Mustafa Sarıgül'e mi devredeceğim. Hayır. Genel başkan nasıl olunur, kurultayla. Ben kalacağım başka hiç kimse gelmeyecek. Yok öyle bir şey. Yarışırız, birisi gelir genel başkan olur.

ÜÇ BÜYÜKŞEHİRDE DURUM

İzmir'i kaybetme olasılığımız yok. Binali Yıldırım bütün müteaahitlerini oraya yığmış. Parayla İzmir'i satın alacaklarını zannediyor. İstanbul'u da alacağız. Elimizde anketler var. Ankara'da da çok iyi durumdayız. Hayalin ötesinde gerçek olarak ortaya çıkacak.

"HELİKOPTERE BİN VE GİT" SÖZLERİ

Şaka değildi. En kestirmeden Türkiye'yi terkederse kendi kurtuluşuna da yardımcı olyur. Ben Türkiye'yi düşünüyorum. İnsanları düşünüyorum. Adında şaibe olan biri başbakan olarak kalamaz. Hala koltuğunda oturuyor. Harama ortak olan biri o koltukta oturamaz.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir