taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32065
6.0339
1328.45
103185.7
227.279

Kılıçdaroğlu'ndan Mursi'nin idam kararına tepki

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mursi'nin idam kararı hakkında Türkiye'den Deniz Gezmiş örneği vererek vazgeçmelerini istedi.

Haber Merkezi | 16.05.2015 - 18:49..
Whatsapp ile paylaş
Kılıçdaroğlu'ndan Mursi'nin idam kararına tepki

kemal

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana mitinginde konuştu. Mısır'da devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idam cezası almasıyla ilgili açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

SİYASİ İDAMLAR TOPLUMA YARAR GETİRMEMİŞTİR

"Siyasi idamlar, hiçbir zaman hiçbir topluma yarar getirmemiştir. Bir süre sonra toplumda derin yaralar açmış, asla kabuk bağlamamıştır. Siyasi idamlardan vazgeçmelerini istiyorum. Toplumu kucaklamak, barışı ve huzuru sağlamıyor. Aksine affetmek gibi yüce bir duyguyu herkesin kabul etmesidir" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Mursi'nin idam kararına tepki VİDEO

TÜRKİYE TARİHİNDEN DENİZ GEZMİŞ ÖRNEĞİ VERDİ

Türkiye tarihindeki idamların bazılarından örnekler veren Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti;

"Deniz Gezmiş ve arkadaşları idam edildi, hala rahatsızız, özlüyoruz. Unutmadık, unutmayacağız da. Erdal Eren, idam edildi. İdamların topluma faydası yoktur. Mısır’daki hükümet yetkililerinin kimseye faydası yoktur, size de yarar getirmez, tarihinize de yarar getirmez, geleceğinize yarar getirmez. Türkiye’nin tarihine bakın. Toplum bir süre sonra büyük bir pişmanlık duygusu içine girdi. Aynı duyguyu Mısırlı kardeşlerimizin yaşamamasını istiyorum."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir