taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9126
6.5253
1489.89
96693.38
283.177
49138.54

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı istifa etti

Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından Ali Arif Özzeybek, parti liderliğinin siyaset tarzının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyleyerek istifa etti.

Haber Merkezi | 11.07.2018 - 12:55..
Whatsapp ile paylaş

İstifasına ilişkin dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sunan Özzeybek, davet üzerine 2011'de başdanışmanlık görevini kabul ettiğini, o tarihten bugüne kadar vizyoner projelerin oluşturulması için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı istifa etti

CHP içerisinde demokrasi ve özgürlükler temelinde atılacak adımlarla, toplumsal ve siyasi hayatın yeninden barışçıl bir iklime kavuşacağına inandığına dikkati çeken Özzeybek, şunları söyledi:

"SİYASET TARZI BENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI"

"Parti liderliğinin siyaset yapma tarzı, beni ve ihtimal ki temiz his ve kanaatlerle CHP ailesine katılmış sayısız yurttaşı da hayal kırıklığına uğrattı. Bu şartlar altında vatandaşlara söyleyecek yeni sözlerimiz kalmadı.

Siyaset çözüm üretmek için vardır ve üretemediğinde halkın önünden çekilmek siyasi ahlak gereğidir. İnandırıcılık krizi en son 24 Haziran seçimlerinde açıkça ortaya çıktığı üzere sayısız seçim yenilgisini de beraberinde getirdi.

"KILIÇDAROĞLU KÖTÜ GİDİŞİ DURDURACAK TEDBİR ALMADI"

Sayın Kılıçdaroğlu, bu kötü gidişi durduracak hiçbir ciddi tedbir almadı. Özgürlük, demokrasi, adalet, bereket ve toplumsal barış ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir siyasetçi olarak CHP içerisinde siyaset yapma olanağım günden güne tükendi. Tüm bu sebeplerle CHP üyeliğinden ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinde istifa ediyorum."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir