taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.35845
6.08315
1215.05
93296.84
209.345

Kilis'te esnaf kepenk kapattı

Kilis'te bazı esnaflar, Suriye'den atılan roketler nedeniyle protesto amaçlı iş yerlerini kapattı.

İHA | 05.05.2016 - 12:24..

kilis

Kilis Kasaplar ve Lokantacılar Odası tarafından alınan kararla Kilisli kasap ve lokantacıların Suriye’den atılan roketleri protesto etmek için bir gün iş yerlerini açmama kararına diğer esnaflar da destek verdi.

KENT SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Kilisli esnafların büyük bölümü iş yerlerini açmadığı için kent adeta sessizliğe büründü.

"İNSANLARIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU"

Kasaplar ve Lokantacılar Odası Başkanı Şevket Memiler, yaptığı açıklamada, 4 aydan beri esnafın çektiği sıkıntıyı anlatmak için oda olarak eylem yapma kararı aldıklarını ifade ederek, “Kilis’te gerçekten insanların psikolojisi bozuldu. Hayalet bir kent haline geldi. Ekonomi sıfır noktasında, yetkilileri buradan göreve çağırıyorum. Kilis halkına ve bütün esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Eylemimize destek verdikleri için eylemimize bütün esnaflar katıldı. Sadece kasaplar ve lokantacıların problemi değil, Kilis halkının problemidir" diye konuştu.

Kilis'te esnaf kepenk kapattı

ROKETLERE TEPKİ

Esnaflar ise atılan roketlere tepki göstererek, evlerinde rahat uyuyamadıklarını, iş yerlerinde ise siftah yapmadıklarını, bu nedenle iş yerlerini kapattıklarını belirttiler. Bazı esnaflar ise iş yerlerinin kepenklerine “atılan roketlerden dolayı iş yerimiz bir gün kapalıdır” diye yazı astılar.

Kilis'te esnaf kepenk kapattı

Kilis'te esnaf kepenk kapattı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)