taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3156
6.0943
1223.23
94570.9
209.142

Kına gecesi magandasının cezası belli oldu

Kına gecesinde havaya ateş açarken 1 kişiyi öldürüp 1 kişiyi de yaralayan Ahmet Ülger, 18 yıl 10 ay hapis cezası aldı.

DHA | 22.02.2016 - 19:36..

Bursa'da yaşayan Vehbi Eren Çiçek'in düğünü öncesi kına gecesi yapıldı. Kına gecesinin sonunda ise davetliler gelenek gereği topluca eğlenerek tavuk almak için damat evine gitti.

1 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ, 1 KİŞİYİ YARALADI

Bu sırada ateşlenen tabancadan çıkan kurşunlardan biri Beyza Özer'in başına saplandı. Bir kurşun ise yakınında bulunan babaannesi Hasene Sevinç'in boynunun kenarından girip, protez dişine çarptıktan sonra ağzına düştü. Yaralanan babaanne ve torunu Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyat edilen ve yoğun bakımda bir süre tedavi gören Beyza Özer yaşamını yitirirken, iyileşen babaanne taburcu edildi.

Kına gecesi magandasının cezası belli oldu

Olay sonrası düğün yerinde 2'si ruhsatlı 3 tabanca bulundu. Düğün sahibi Kasım Çiçek'in bacanağı Ahmet Ülger olayla ilgili gözaltına alındı ve mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ülger, Beyza'nın ölümünden sonra jandarmaya teslim oldu. Bu kez 'adam öldürmek' ve 'yaralamak' suçlarından mahkemeye çıkartılan Ülger tutuklandı.

Cumhuriyet savcısı, Ahmet Ülger hakkında 'olası kast ile adam öldürmek', 'yaralamak', 'suç delilerini saklamak ve gizlemek' ile 'korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etmek' suçlarından dava açtı.

Cumhuriyet Savcısı aynı olayda Ahmet Ülger'in damadı Salih Eyli (27), düğün sahibi Muhtar Kasım Çiçek (49) ile Kardeşi Asım Çiçek (45) hakkında da 'suç delilerini saklamak ve gizlemek' ile 'ruhsatsız silah ile ateş etmek' suçlarından Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı. Sanıklardan Ahmet Ülger'in sadece Hasane Sevinç'i yaraladığı kabul ettiği diğer sanıkların ise hiçbir suçu kabul etmediği  karar aşamasına gelen yargılamaya devam edildi.

Bugün yapılan karar duruşmasına tutuklu sanık Ahmet Ülger ve tutuksuz sanıklar ile olayda yaralanan Hasane Sevinç, Beyza’nın annesi Zübeyde Özer, babası Ahmet Özer de  katıldı.

Hasane Sevinç verdiği son ifadesinde, "Başka insanlar ölmesin" dedi. Zübeyde Özer ise "Düğün evleri cenaze evi olmasın. Başka annelerin canı yanmasın Sanıkların cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu. Baba Ahmet Özer de "Sanıklardan hem bu dünyada hep diğer dünyada şikayetçiyim" dedi.

Tutuklu sanık Ahmet Ülger de son savunmasında, "Hasane benim silahımdan çıkan kurşunla yaralandı. Ancak Beyza’yı ben öldürmedim" dedi.

MAHKEME KARARI AÇIKLADI

Duruşmaya ara veren mahkeme heyeti daha sonra veridiği kararı açıkladı. Mahkeme heyeti sanık Ahmet Ülger'i Beyza Özer'i öldürmek suçundan önce ömür boyu hapis ezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alarak bu cezasını 16 yıl 8 aya indirdi. Mahkeme heyeti, Ülger'e ayrıca, Hasane Özer'i yaraladığı için 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Tutuksuz yargılanan sanıklardan Kasım ve Asım Çiçek de 1'er yıl 8'er ay hapis cezasına çarptırılırken, Salih Eyli beraat etti.

"ADALET YERİNİ BULDU"

Duruşma sonrası kararı değerlendiren Beyza'nın annnesi Zübeyde Özer, "Adalet yerini buldu" diyerek gözyaşı döktü.

Kına gecesi magandasının cezası belli oldu


Kına gecesi magandasının cezası belli oldu

Kına gecesi magandasının cezası belli oldu

Kına gecesi magandasının cezası belli oldu

Kına gecesi magandasının cezası belli oldu

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir