taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.2868
6.0292
1227.45
92707.95
208.803

Kırıklareli'nde keçi etinden diyet sucuk üretildi

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir firma, özellikle diyet yapanlar için düşük kalorili sucuk üretti.

01.04.2014 - 11:42..

Kırıklareli'nde keçi etinden diyet sucuk üretildi

Firma sahibi Ali Haydar Apaydın, yaptığı açıklamada, yeni tatlar keşfetmek için çiftliklerinde yetiştirdikleri keçilerden sucuk yapmaya başladıklarını söyledi.

"KEÇİ ETİNDEN SUCUK OLMAZ DEDİLER"

Tadı biraz mayhoş olan ve pişirilince normal bir kokusu bulunan keçi sucuğunu halka tanıtmak için önce Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde satışa başladıklarını belirten Apaydın, "Önce bu sucukları çok yadırgadılar hatta, 'Keçi etinden sucuk olmaz' diyen bile oldu ama daha sonra deneyenler bizim sürekli müşterilerimiz olurken çeşitli illerden de duyan çok sayıda müşterimiz sürekli sipariş veriyor" dedi.

Kırıklareli'nde keçi etinden diyet sucuk üretildi

"KALORİSİ DİĞER SUCUKLARDAN DAHA DÜŞÜK"

Apaydın, keçi etinin yağsız ve kalorisinin düşük olduğunu söyledi. Keçilerin doğada serbest beslendiği için etlerinin de doğal olduğunu belirten Apaydın, açıklamasına, "Keçi etinden yaptığımız sucukları özellikle diyet yapan kişilere öneriyoruz. 100 gram keçi etinde 145 kalori varken 100 gram az yağlı dana etinde ise 230 kalori vardır. Bundan dolayı keçi sucuğu diyet yapan ve diyetini bozmak istemeyenler için birebir. Kalorisi diğer sucuklardan daha düşük. Keçi sucuğunun kilosunu 30 liradan satışa sunuyoruz. Şu anda Trakya bölgesindeki illere satışlarımız devam ediyor. Türkiye'nin tüm ilerine keçi sucuğu pazarlamayı hedefliyoruz.'' ifadeleriyle devam etti.

Apaydın, firmalarının HACCP, ISO 2200 ve Helal Gıda belgesi olduğunu ve ürünlerde katkı maddesi kullanmadıklarını kaydetti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir