taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7328
Euro
7.2857
Altın
1618.65
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.601
Bitcoin
46011.73

Kırım'da parlamento ve başbakanlık binaları ele geçirildi

Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin parlamento ve başbakanlık binalarının silahlı gruplarca ele geçirildiği bildirildi.


Whatsapp ile paylaş

Kırım'da parlamento ve başbakanlık binaları ele geçirildi

Kırım'da parlamento ve başbakanlık binaları ele geçirildi

Rus Interfax ajansının haberine göre Kırım Tatar Meclisi Başkanı Rifat Çubarov olayı Facebook hesabından duyurdu. Çubarov, parlamento ve başbakanlık binalarının silahlı kişilerce ele geçirildiğini ancak bu kişilerin üzerinde tanınmalarını sağlayacak herhangi bir işaret bulunmadığını açıkladı.

"UKRAYNA'DAN AYRILABİLİR"

Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde, Kiev'deki yönetim karşıtı gösterilerin başarıya ulaşmasının ardından ortaya atılan Ukrayna'dan ayrılma senaryoları gerilimin tırmanmasına neden oluyor. Kırım Özerk Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Konstantinov'un, "Kırım'ın Ukrayna'dan ayrılmasının gündeme gelebileceği" yönündeki açıklamalarının ardından bölgede gergin bekleyiş sürerken, Kırım Parlamentosu, ülkedeki siyasi durumu ele almak için bugün olağanüstü toplanma kararı almıştı. Ancak dün Parlamento toplantısının yapılmamasının ardından, Rusya yanlıları ile karşıt görüşlü Kırım Tatarları arasında çıkan arbedede 26 kişi yaralanmıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir