taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7457
Euro
7.3009
Altın
1619.05
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.893
Bitcoin
46152.25

Kırmızı fularlı kızın annesi HDP'den aday adayı oldu

Gezi Parkı eylemlerinde 'kırmızı fularlı kız' olarak tanınan Ayşe Deniz Karacagil'in annesi Nuray Erçağan, 7 Haziran seçimleri için HDP'den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

DHA |
Whatsapp ile paylaş
Kırmızı fularlı kızın annesi HDP'den aday adayı oldu

HDP

Antalya’daki Gezi Parkı eylemleri nedeniyle 4 ay 20 gün cezaevinde kalan ve kırmızı fularıyla sosyalizm propagandası yapmakla suçlanan Ayşe Deniz Karacagil’in babasından boşanan annesi Nuray Erçağan, 7 Haziran seçimleri için milletvekili aday adayı oldu.

HDP'YE  BAŞVURUSUNU SUNDU

’Kırmızı Fularlı Kız’ olarak tanınan ve iki ayrı Gezi davasında hakkında toplam 103 hapis cezası istemiyle yargılanan Ayşe Deniz Karacagil’in annesi Nuray Erçağan, Halkların Demokratik Partisi Antalya İl Başkanlığı’na, Antalya’dan milletvekilliği için aday adaylık başvurusunu yaptı. Erçağan başvurusunu HDP Antalya İl Başkanlığı’nda eşbaşkanlar Zarife Atik ve Ahmet Kaya’ya sundu.

Kırmızı fularlı kızın annesi HDP'den aday adayı oldu

KIZI PKK'YA KATILMIŞTI

Geçen yılın Mayıs ayında bir mektup bırakarak PKK’ya katılan kızı Ayşe Deniz Karacagil’den ise haber alamadığını belirten Erçağan, "Umarım sağlığı iyidir. Sesimi de duyar. Bütün Kürt ve Türk gençlerinin umudu, annesi olmak isterim. Haksızlığın karşısında olmaya sadece söz veriyorum" dedi.

Gezi'nin kırmızı fularlı kızı PKK'ya katıldı haberiKırmızı fularlı kızın annesi HDP'den aday adayı oldu

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir