Petrol
96.47
-0.19%
Euro
18.3176
0.11%
Dolar
17.9577
0.05%
Altın
1.03
-0.03%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
430.478
2.51%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Niccolò Ammaniti’nin Anna kitabı dizi oldu

  Sicilya’da ortaya çıkan ve oradaki tüm yetişkinleri öldüren bulaşıcı bir hastalıkla mücadele eden 13 yaşındaki bir kıza odaklanan Anna, dizi formatında seyircilerle buluştu.
  • Haber Merkezi
  • 27.04.2021 - 14:24
  Niccolò Ammaniti’nin Anna kitabı dizi oldu

  Sicilya’da ortaya çıkan ve oradaki tüm yetişkinleri öldüren bulaşıcı bir hastalıkla mücadele eden 13 yaşındaki bir kıza odaklanan Anna’yı dizi formatında seyircilerle buluşturdu. Can Yayınları'ndan çıkan habere göre, kitap Anna romanı izleyicilerle buluştu.

  Ammaniti, la Repubblica gazetesine verdiği röportajda dizi sürecine dair açıklamalar yaptı.

  Dizinin ilk fragmanını izlemek için tıklayın:

  işte o kısa söyleşi...

  Kitabınız 2015 yılında yayınlandı. Çekimlere başladıktan birkaç ay sonra ise salgın başladı. Bu durum sizleri nasıl etkiledi?

  "Paradoksaldı. Everest’in tepesinde kopan bir fırtınayı çekmek isterken fırtına tarafından sürüklenmek gibi. Başlangıçta virüsle ilgili az haber yapılıyordu, ellerimizi yıkıyorduk, maskemiz yoktu. Sicilya’da tek bir vaka bile yoktu, derken karantina başladı. Neyse ki en zor kısımları, çok kişinin bir arada olduğu sahnelerin çekimlerini tamamlamıştım. Sete geri döndüğümüzde virüsün ağırlığı hissediliyordu, artık bir Covid menajerimiz vardı. Test sonucu pozitif olan kimse yoktu. Asıl sorun, çocuk oyuncuların büyümesiydi. Bir tanesinin sütdişi düşmüştü, onun olduğu sahnelerin çekimleri henüz tamamlanmamıştı. Dedim ki: "Diş perisine dua edin de gelmesin. Büyümeyin, bu akşam dua edin."

  Niccolò Ammaniti’nin Anna kitabı dizi oldu #1

  Satın almak için tıklayın:

  Çocuklar karantina sürecini nasıl geçirdi?

  "Onlarla hep yazıştık. Çok güçlük çektiler: Sette herkesin ilgi odağıyken birden evde yalnızlığa mahkûm edildiler; sanki oyun bitmiş gibi. Geri döndüklerinde değişmişlerdi, başladıklarında yaşları 12’ydi, derken 14 olmuşlardı."

  Niccolò Ammaniti’nin Anna kitabı dizi oldu #2

  Niccolo Ammaniti

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir