Euro
10.755
0.08%
Dolar
9.2818
0.22%
Altın
526.41
0%
Borsa
1.413
0.23%
Bitcoin
572.700
2.48%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Ömür Ceylan'ın Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler kitabı

  Ömür Ceylan'ın, Ömürlük Şarkılar Şarkılaşan Ömürler kitabı raflardaki yerini aldı. Kesit Yayınları aracılığıyla okurlarıyla buluşan kitap, müziğe dair keyifli bir okuma sunuyor.
  • Haber Merkezi
  • 29.09.2021 - 14:45
  • Güncelleme : 29.09.2021 - 16:21
   Ömür Ceylan'ın Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler kitabı

  Yazar Ömür Ceylan, hikâye türünde yazdığı bu kitapta her kuşağın aklında yer etmiş şarkıların geçmişten bugüne yolculuğunu anlatıyor. Şaheser değerindeki 10 şarkı, ustalarının hikâyeleriyle birleşerek okuru geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

  Ömür Ceylan’ın akıcı anlatımını ve müzik sevgisini harmanlayarak kaleme aldığı Ömürlük Şarkılar, Kemani Tatyos’dan Faruk Nafiz Çamlıbel’e, Yusuf Nalkesen’den Zeki Müren’e kadarTürk musikisinin altın isimlerini bir araya getiriyor.

  Okurlar, her bölüme eşlik edenillüstrasyonlardaki mekân ve portreler sayesinde görsel bir şölen yaşarken özel hazırlanmış kare kodları okutarak şarkıların dinlenebileceği Spotify listesine de ulaşabilecekler.

   Ömür Ceylan ın Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler kitabı #1

  DOYUMSUZ OKUMA ZEVKİ

  Şarkı sözleriyle teknik bilgileri aktarmasının yanı sıra hikâye anlatmadaki yeteneğini desergileyen yazar, şarkıların yazıldığı dönemlere, tarihin satırlara gizlenmiş izlerine ve acılarla sevinçlere ilham olan kişilere de değinerek doyumsuz bir okuma zevki vadediyor.

   Ömür Ceylan ın Ömürlük Şarkılar, Şarkılaşan Ömürler kitabı #2

  "SAYGI VE BAĞLILIK VESİKASI"

  "Bu öyküler ve şiirler, şarkıların ebedî diriliğine sığınılarak kaleme alınmış birer saygı ve bağlılık vesikası olarak kabul edilmelidir."

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir