Petrol
92.01
-0.36%
Euro
18.2484
0.02%
Dolar
17.9636
0.28%
Altın
1.022
0.06%
Borsa
2954
1.39%
Bitcoin
424.904
-1.64%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Savaş Atı'nın yazarı Michael Morpurgo'dan yeni roman: Gölge

  Savaş Atı'nın yazarı Michael Morpurgo'dan yeni roman: Gölge

  Michael Morpurgo, Gölge adlı romanıyla bu kez gözünü 2000'li yıllarda Asya kıtasında yaşanan insanlık dramına çeviriyor ve Emin adında Afgan bir çocuğun hayatta kalma mücadelesini odağına alıyor.
  • Özel İçerik
  • 29.04.2021 - 14:00
  • Güncelleme : 29.04.2021 - 16:28

  İngiliz yazarın alametifarikası insan-hayvan dostluğu ile savaş ve barış temalarının yine ön planda tutulduğu bu sürükleyici eser; sevgi bağıyla birbirine kenetlenen yaşamlara dokunuyor, Afganistan'dan İngiltere'ye uzanan destansı bir yol hikâyesi anlatıyor.

  Bir köpeğin izinden yürüyerek yakın dönem dünya siyasi tarihine ayna tutan Morpurgo; savaşın yıkıcı etkileri, sevdiklerini yitirme ve sığınmacılık gibi insan ruhunda kapanmaz yaralar açabilecek hassas konuları sinemasal bir dille, ustalıkla aktarıyor.

  HİKAYELERİN USTASI

  Hikâyelerin ustası Michael Morpurgo, sadece genç okurların değil yetişkinlerin de merakını tetikleyecek Gölge adlı kitabıyla inanılmaz bir serüven yaşatıyor; özgürlük yolunda savaşmanın ve asla pes etmemenin ne denli önem arz ettiğini vurguluyor.

  Savaş Atı nın yazarı Michael Morpurgo dan yeni roman: Gölge #1

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa: 144

  BİR KÖPEĞİN SADAKATİ

  Bir köpeğin sadakatinin nelere kadir olabileceğini gösteren bu çok yönlü roman, iyilik yolunda sevgiyi ve dostluğu pusulası yapıyor.

  Savaş Atı nın yazarı Michael Morpurgo dan yeni roman: Gölge #2

  Michael Morpurgo

  TEHLİKELİ YOLCULUK...

  Emin ve annesi, Taliban'ın zulmünden kaçıp İngiltere'ye sığınmak istemektedir. Kolay olmayacaktır bu elbette. Yolda birbirinden büyük tehlikeler; kötü insanlar, yakalanma endişesi ve zorlu koşullar onları beklemektedir.

  Ama neyse ki mucizevi bir köpek vardır yanlarında:

  Gölge...

  Sonradan, Gölge'nin aslında bir ordu köpeği olduğunu öğrenseler de Emin ve annesi ona çok şey borçlu olacaktır.

  Bununla birlikte, İngiltere'ye ulaşmak da yetmeyecektir aile için. Hakiki bir zafer kazanmak istiyorlarsa, orada kalmak adına da mücadele etmeleri gerekecektir...

  Ergül Tosun

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir