Euro
10.1279
1.44%
Dolar
8.3806
0.9%
Altın
481.28
1%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
408.705
-9.36%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Terapi Odasında İyileşen İlişkiler kitabı

  Psikiyatrist Dr. Bahar Tezcan’ın ikinci kitabı Terapi Odasında İyileşen İlişkiler, kırılma noktasındaki ilişkilerin öznelerine ayrı ayrı şifa oluyor.
  • Özel İçerik
  • 07.04.2021 - 09:57
  • Güncelleme : 07.04.2021 - 10:01
  Terapi Odasında İyileşen İlişkiler kitabı

  Terapi Odasında İyileşen İlişkiler, kırılma noktasındaki ilişkilerin öznelerine ayrı ayrı şifa oluyor. Bağlanmak ve bağımlı olmak arasındaki farkı gösteriyor.

  Sevmek ile muhtaç hissetmenin aynı olmadığının altını çiziyor. Cevapsız kalınan anlarda yeni sorular üreterek zorlu yolları aşılır hale getiriyor.

  Kitaptan sizler için alıntılar seçtik...

  "İnsan, bağlanabildiği için başlayabildi hayata. Sonra da bağ kurabildiği için devam edebildi. Bir tek ölüm tek başına."

  "İnsanları kaybetmek ve karanlığa hayranlık beslemek sadece filmlerde ilgi uyandırıyor, gerçek yaşamla bağdaşmıyordu. Bir kişiye değil de gitmeye tutku hissetmek bireyin en doğal ihtiyacı olan bağlanmaya ters düşüyordu."

  "Diğer duyguların hep bir teslim adresi varken utancı kendimize bile postalayamıyorduk. Çünkü insan utanmasından utanıyordu; öfkelenmeye öfkelenmesi gibi."

  Terapi Odasında İyileşen İlişkiler kitabı #1

  Satın almak için tıklayın:

  Sayfa:256

  "İnanmak isteyen insan bir ömür de bekleyebilir. Bir şeylerin değişeceğine olan inanç öyle güçlüdür ki kendimizi ikna etmemiz an meselesidir. Neyin ters gittiğine dair soru sormaya cüretimiz bile olmaz."

  "Gitme sebeplerini başkasında aramak kolay yoldu çünkü tüm insanlar hatalarla, eksiklerle donatılmıştı."

  "Sadakati önemsemek, bunu değerler sistemine dahil etmek, bir eşle birlikte zenginleşmenin yollarını aramak ve vazgeçmemek… Tüm bunlar ancak bir karar ve niyetle mümkündü."

  Kitap sayfası için iletişim:

  ergul.tosun@ensonhaber.com

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir